marți, 31 iulie 2012

Capitolul 9

Dimineata m-am trezit cu o durere de cap enervanta! M-am ridicat si mi-am loat telefonul de pe noptiera uitandu-ma la ceas, era ora 13. Mda sa dorm pana la amiaza era un lucru firesc pentru mine. M-am ridicat si am vazut ca pe canapea se mai afla doar Didii care dormea, mda poate de asta ne intelegem perfect! Suntem doua dormicioase, dar nu cred ca exista cuvantul acesta! M-am dus la baie, dand drumul la apa pregatiduma pentru un dus, am iesit din baie lasand apa sa curga si m-am dus la dulap, mi-am loat de acolo lenjeria si niste haine cu care sa ma imbrac. Dusul nu a durat mai mult de 20 de minute si apoi am iesit, am vazut-o pe Didii intinzanduse si ridicanduse in fund.
Didii: Cat e ceasul?
Eu: Cati iti e nasu somnoroas-o! Haa te-am loat la trezit cu jumate de ora!! 'Iss bunaa!*rade* https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhmIpBiaPtejNvyKz0oIXFrTAEHT4_COncKnAqXuFrgG8NBAk4Wms9Sjz37b__Srxc0g4AhbRdEVOIjSjAIqZdPQ1Z3hRNgdSl2mOgw3ZGDpbwyKstbUBrQWW3t12wYSyXcqZ5z4-9QWr0U/s1600/tumblr_m6tw3aHWFr1rxemfio3_500.gif
Didii: Si totusi cat e ceasul?
Eu: Vre-o 13:30... de ce?
Didii: Esti nebuna? Eu la 3 trebuie sa fiu la New Yorker!
           Mda azi era prima zii de lucru la New Yorker pentru Didii! O vad cum sare din pat si fuge in camera ei. Incep sa rad cand o vad si am ras asa de tare incat Paul fratele lui Robee m-a auzit si a iesit din camera lui. Ei bine acum cred ca v-am bagat in ceata de tot! Permiteti-mi sa va explic... Acum aproximativ 3 luni prietena mea Miriam s-a mutat din Romania aici in Anglia cu mine, dar asta stiati prea bine! Inainte sa incep filmarile si Elena, o alta prietena de a mea, s-a mutat in Anglia cu mine si Miri, deoarece Stefan si iubita lui Vanessa s-au mutat singuri intr-un apartament cumparat de ei. Acum o saptamana Didii, o fata bruneta cu ochi caprui foarte simpatica, putin mai scunda, cam pe la 1, 67 si foarte prietenoasa a venit si ea in Londra alaturi de Robee, o fata cu par saten deschis si ochi albastri cu firisoare auri, super simpatica si foarte prietenoasa, cam pe la 1,65... cu ele a venit si fratele lui Robee, Paul... un baiat cu un an mai mic ca noi, super dulce si super amuzant, dar uneori super enervant! El este exact masculinul surori lui, Robee... Ei bine acum cred ca v-am lamurit! Ei au venit aici sa studieze la licee mai bune... Didii vrea s-a inscris la arte, Robee la stinte politice si Paul tot la arte. Mirii este de aceiasi varsta cu Paul, numai ca ea este inscrisa la liceul sportiv la fel ca si Denuu. Eu habar nu aveam ca Denuu este la matusa ei in Londra pana nu m-am ciocnit de ea din greseala acum doua saptamani cand eram cu Taylor in mall! Asa ca am invitat-o si pe ea in casa de nebune! Adica eram 5 fete intr-o casa imensa, daca nu cunosteai casa asa ca mine, Mirii si Elena aveai nevoie de GPS, prima data cand eu si Stefan am intrat in casa m-am pierdut! Am ajuns undeva pe la etajul 3 unde avem pista de Bouling, masa de poker, masa de biliard, un jacuzzi, e super la etajul 3! Dar nu prea am timp sa stau peacolo! La subsol dupa cum v-am mai spus se afla camera care candva a fost a lui Zayn si o piscina de care nu am mentionat nimic pana acum! Este o piscina de interior si este superb sa stai acolo, avand in vedere ca in Londra nu e mereu cald ca sa faci o baie in piscina din spatele casei. 
           Ok acum revenind la subiec. Paul m-a auzit cat de tare radeam si a venit sa vada motivul! Si eu cum eram pe jos nu am putut decat sa scot un "Didii"  si a inceput si el sa rada. Cred ca mai mult radea de mine care eram pe jos de ras amintindumi de fata pe care a facut-o cand a auzit cat e ceasul! Mai aveam putin si ma sufocam, dar mi-a trecut de ras... M-am ricicat de jos si am iesit din camera coborand in bucatarie. Mirii si Elena deja plecasera la Starbucks, mda ele lucrau impreuna... Blonda si Rebe au plecat la ele acasa, Robee presupun ca deja era la H&M si Denuu deja la Bershka... Paul la fel ca si mine statea acasa... El vrea sa devina pictor si mai canta din cand in cand la Chitara... Il vad pe Paul alias Micutu, dupa cum ii spuneam eu, cum intra in bucatarie..
Paul: Ti-a trecut?
Eu: Mda... dar daca ai fi vazut-o ce fata a facut!
Paul: Imi si imaginez! 
           Cum stateam noi de vorba o auzim pe Didii cum coboara scarile in fuga si striga doar un "PAAA!" si iese pe usa trantind-o in urma ei! 
Eu: Unde ai fost aseara?
Paul: In camera! De ce?
Eu: Pai nu te-am vazut! 
Paul: Si ce faci azi?
Eu: Nu stiu!
Paul: Vrei sa mergem la Mall sa vedem cum le e prima zi de lucru lui Robee si lui Didii?
Eu: Ar fii ok! Ma schimb si mergem! Ok?
Paul: Ok si eu ma duc sa ma schimb! 
           Intr-o ora si eu si Micutul eram gata sa mergem la Mall. 
Micutu:  http://www.variety-clothing.com/wp-content/uploads/2011/10/Bershka-mens-T-2011-2.jpg
Eu:  http://desmond.imageshack.us/Himg513/scaled.php?server=513&filename=pppkx.png&res=landing
            Am iesit impreuna din casa si ne-am urcat in masina mea, cand am trecut pe langa casa lui Taylor l-am vazut scotandusi masina din garaj. Asta m-a pus pe ganduri asa ca am amandat putin plimbarea la Mall si am decis sa il urmarim... Am mers la o distanta mare de el si dupa ce am intrat in aglomeratia orajului eram cu o masina dupa el... L-am vazut cum se idreapta spre centru asa ca asta am facut si eu, a intrat in parcare, iar noi dupa el si am parcat masina putin mai in fata.

Paul: Ce tot facem?
Eu: Urmarim pe cineva!
Paul: Stiu ca esti actrita, dar doar in filmele cu vampiri nu si in cele cu spioni!
Eu: Ai in fata o iubita disperata asa ca taci.
Paul: Ok, ok!
           Am scos din bord o peruca blonda si o pereche de ochelari de soare. Mi le-am pus si am coborat din masina impreuna cu Micutul.
Paul: Mda tu blonda! Oricum iti sta bine!
Eu: Pai merci!
Paul: Si totusi ce cauta o peruca blonda in bordul masini tale?
Eu: Ti-am zis sunt o iubita disperata. Acum vin-o dupa mine!
           Si am plecat pe urmele lui Taylor care vorbea la telefon, din pacate eu nu puteam auzi. L-am urmarit pana a ajuns la Nados unde a intrat. Eu l-am tras pe Paul dupa mine si am intrat si noi, asezandune la o masa apropiata de cea a lui Taylor.
Paul: Si acum ce face? 
Eu: Mancam!
Paul: Mda stii nu imi e foame, vroiam la Mall, dar tu nu!! Mai bine faci pe iubita disperata, sio...
Eu: TACII!*Am tipat la el* Sti daca vorbesti asa tare te-ar putea auzi cineva. 
Paul: Tac, sunt cuminte!
           Stateam si ma uitam la usa de la intrare asteptand sa vad pe cineva cunoscut, dar fara nici o sansa, m-am ridicat de la masa vazand ca Taylor statea singur si mi-am zis ca poate venise doar sa i-a pranzul! M-am ridicat de la masa si am iesit de la Nandos, mi-am scos peruca si m-am indreptat spre masina, cand mai aveam putin sa urc in ea aud o voce cunoscuta care ma striga, ma intorc si am placuta surpriza de ai vedea pe Niall si pe Zayn.
Niall: Elena!
Eu: Te aud! Ce faceti voi baieti aici?
Zayn: Ce poti face in centru! 
Niall: Zayn... Iarta-l e putin sucit! Noi am venit pana la Nandos sa loam pranzul... tu ce faci aici?
           Am dat sa ii raspund, dar Paul s-a bagat peste mine
Paul: Vroiam sa mergem la Mall, dar am trecut pe la Starbucks sa le facem o vizita prietenelor noastre.
Niall: Si el cine e? Verisorul tau mai mic, sau ceva?
Eu: Paul e fratele unei prietene foarte bune si imi este ca un frate! Ma rog unul mai mic si mai enervant, dar tot un frate!
Zayn: Credeam ca eram singurul tau frate, adica sti tu de suflet!
Eu: Mda... si de ce ai spus eram , doar nu ai murit! 
Zayn: Tu nu intelegi nu? 
Eu: Ce ai vrea sa inteleg daca nu imi spui nimic, nu mai raspunzi la telefon si ma tratezi cu atata indiferenta si imi vorbesti asa de rece! 
Zayn: Mda... nu cred ca are rost sa iti explic, si asa nu esti nimic altceva decat un copil!
Eu: Mda bine ca esti tu om mare! Pa Niall mai vorbim! Si Zayn merci!
Zayn: Pentru ce?
Eu: Pentru tot! Merci ca mi-ai aratat cum esti tu defapt!
Zayn: Iar ai inteles gresit!
Eu: Pai atunci explicami! Iti este asa de greu?
Zayn: Nu am cum! Nu ai timp pentru mine!
Eu: Mda pentru ca atunci cand am eu timp de tine nu ai tu de mine! 
Zayn: Haide Niall sa plecam!
Niall: Pai Elena mai vorbim! Ma bucur ca te-am vazut si ca te-am cunoscut Micutule! Pa! *si afiseaza un zambet specific lui*
Eu: Si eu ma bucur Niall...
Paul: Si eu sunt bucuros ca te-am cunoscut! Acum Tanti Smith hai sa mergem!
           M-am urcat in masina si am pornit spre Mall... Am ajuns destul de repede si am mers pana la New Yorker sa vedem ce face Didii... Cand am intrat inauntru i-am vazut pe Harry si Louis uitanduse la haine barbatesti, cum nu o vedeam pe Didii ne-am dus si noi acolo, paul vrand sa vada niste haine... De odata vad ceva care m-a socat dormind pe un morman de haine... era Didii... am mers usor in spatele ei si am patut-o pe umar... ea a sarit ca arsa cu fata pe care o avea si azi dimineata cand i-am zis cat e ceasul!
Didii: Dute draq! Cum ai putut sa faci asta? Era sa imi sara si inima din piept nu alta!
Eu: Incep sa ma obisnuiesc cu asta. *rade* Dhoamne sa fii vazut ce fata ai facut! 
Didii: Ti-am spus ca te urasc?
Eu: Mda si eu te iubesc *si a loat-o in brate*
           M-am indepartat usor de Didii care afisase un bot suparacios si se puse sa aranjeze hainele, deoadata am simtit doua maini reci deasupra ochilor mei.
Eu: Harry sa stii ca te bat!
Harry: Nu esti deloc amuzanta! *ii dete drumul*
Eu: Ba da sunt!
Harry: Ce faci tu aici?
Eu: Intrebi o fata ce face la Mall? Ce poate face o fata la Mall? Acum serios Harry...
Harry: Bun raspuns. *rade*
Louis: Ohh, heii Elena! 
Eu: Heii Lou! Ce faceti doar voii doi singuri in Mall?
Harry: Nu suntem singurii mai e si Liam cu noi, Zayn si Niall vor veni mai tarziu pentru ca s-au dus sa ii ieie mancare lu' fomist!
Eu: Lasa-l in pace! Daca ii place sa manance! Ma mir cum de nu trebuie sa il ridicati cu macaraua la cat mananca, dar nah!
Louis: Stiam eu ca nu sunt singurul! *rade*
Paul: Heii uite ce am gasit!*ridica un tricou*
Eu: Mda un tricou! Foarte interesant!
Paul: Haii mai ca e dragut!
           Ne-am mai invartit noi prin New Yorker si mi-am gasit o gramada de lucruri dragutze asa ca am pers sa le probez, la cabine era Didii care strangea hainele lasate acolo de oameni.
Eu: Ce faci?
Didii: Curat...
           Se observa de la distanta ca este foarte plictisita! Asa ca am ajutat-o si eu!
Eu: Stii ca pentru asta dai un suc nu?
Didii: Clar!
           Am intrat in alta cabina si am probat hainele in timp ce Didii s-a dus la casa de marcat. Spre fericirea mea toate imi veneau perfect asa ca le-am loat si am mers cu ele la casa, cand am ajuns acolo o vedeam pe Didii holbanuse la ceva, mai bine spus cineva...
Eu: Hallo, panatu catre Didii! Trezirea printesoo!
Didii: Lasa-ma nu vezii ca ma uit la el?

           Mi-am intors capul sa vad care el era acolo si era cat pe ce sa bufnesc in ras cand l-am vazut pe Niall!
Eu: Te uiti la Niall?
Didii: Mnuu! La copilul ala de acolo!
Eu: Mda... Niall!*Niall se intoarse*
Niall: Ohh Hei, nu te-am vazut cand am intrat!
Eu: Pai eram la cabine!
           Didii statea si se uita cu gura cascata la el, ce spun eu se uita ca il manca din priviri nu alta!
Eu: Niall ea e una din cele mai bune prietene ale mele din copilarie, Didii.... Didii el e Niall Horan!
Niall: Incantat*ii intinde mana*
           Didii deabea se putea misca si i-a intins mana si a scheunat un "Deasemenea" , eu mai aveam un pic si ma prapadeam de ras, daca nu il vedeam pe Taylor ca a intrat in magazin...
Eu: Mai, mai, mai! Ce facem noii aici?
Taylor: Mda as putea spune acelasi lucru! *O saruta*
Eu: Pai am venit sa o vad pe prietena mea Didii in prima ei zii de lucru!
Taylor: Asa vezi tu prieteni? Facand cumparaturi?
Eu: Pai daca sunt in Mall de ce sa nu profit!
Taylor: Ma ajuti sa imi caut ceva simpatic?
Eu: Nu era evident? Sa mergem... Niall ai grija de ea sa nu adorma te rog. Si tu frumolasa de pe tejghiaua adormita, tine-mi hainele la tine!
Didii: Nu ai maini?
Eu: Vezii cum vorbesti!
Didii: Mda... dale incoace!
           Si mi le-a loat din maini uitanduse cu ura la ele, eu am chicotit si l-am loat pe Tay de mana ducandune la Zona pentru barbati. Ne-am uitat la toate tricourile si la toti pantaloni si pana la urma am gasit cateva haine care sa ne placa la amandoi... El a mers sa le probeze si eu il cautam cu privirea pe Paul... Pana la urma l-am gasit uitanduse la tenesi asa ca m-am alaturat lui...
Eu: Astia ti-ar sta bine!
           Surprins de faptul ca nu ma vazuse acesta tresari... Dar isi reveni repede... A aprobat dupa mine si s-a pus sa ii probeze, chiar avema dreptate, ii stateau bine asa ca s-a decis sa si cumpere... Am mers inspre cabina de proba si eram prea atenta la Niall si Didii care acum radeau, asa ca m-am lovit de o persoana. 
Eu: Uitate pe unde mergii!
Zayn: Mda eu sa ma uit sau tu?
Eu: Ahh Zayn scuze nu te-am vazut! Tot vroiam sa te intreb ceva! *Dar chiar in momentul acela in New Yorker intrase Perrie...*
Zayn: Ce vroiai sa ma intrebi?
Eu: Nimic, nimic nu vroiam sa te intreb... lasa!
Zayn: Ok atunci!
           Si s-a indepartat de mine, ma simteam atat de aiurea, dar cand Tay a iesit din cabina de proba m-am straduit sa afisez un zambet, si chiar zambeam pentru ca l-am vazut pe Taylor fericit, probabil din cauza ca hainele ii stateau bine pe corpul sau bine lucrat.
Taylor: Hainele stau perfect! Esti o experta!
Eu: Mda... ce pot spune?*se unfla singura in pene*
Taylor: Mergem sa le platim?
Eu: Clar! 
           Spunand asta m-a loat de mana si am pornit spre casa, acolo i-am gasit pe Didii si Niall razand, se pare ca se intelegeau bine. Taylor si-a pus hainele peste ale mele si apoi Didii ni le-a scanat, in urma noastra era Paul cu o fata asa de copil bleg si fericit incat m-a speriat. Eu si Taylor am mers sa bem cate o limonada, iar Paul s-a dus la Robee sa vada ce face. Am mers la un bar si ne-am asezat pe terasa unde am inceput sa discutam despre ce au facut ei aseara si ce am facut noi.
Taylor: Pai ne-am uitat la filme de groaza, baieti au facut twitcam si am aparut si eu pe acolo, apoi v-am auzit scrigand asa ca am venit sa vedem ce ati patit, apoi am fugit dupa Harry si mos pana la ei acasa si a trebuit sa ocolim prin spate ca sa nu ne certam cu mosu si cand am intrat Harry il injura de la usa.. voi ce ati facut?
Eu: Pai am vorbit, ne-am uitat la filme, am plans, am ras, am ramas cu traume, apoi ne-am dus sus si ne-am batut cu perne pana am adormit! Binenteles ca la filmul de groaza dupa ce a plecat mosu tipam mai mult sa il enervam pe el, nu de frica!
Taylor: Ohh uite-l pe Zayn!
Eu: Unde?
Taylor: Acolo cu Perrie!
Eu: Aha...
Taylor: Ma duc sa ii chem aici!
Eu: Fa ce vrei!
           Logic ca eu nu aveam chef nici de murtra machiata a lui Perrie, dar nici de cea a lui Zayn... Dar totusi daca ei au acceptat propunerea lui Taylor, trebuia sa ma comport normal asa ca i-am salutat, dar nu i-am bagat in seama si i-am lasat sa vorbeasca cu Taylor, eu eram prea ocupata sa ma plang blondei prin mesaje, care ma incuraja si imi spunea sa ii torn limonada la fondata in cap... sau sa i-o arunc in fata! Bine inteles ca nu am ascultat-o, dar am chemat-o si pe ea in Mall... spre surprinderea mea nici nu am apucat sa trimit mesajul ca ea si a intrat pe tereasa, chiar in acel moment Zayn si Perrie se sarutau... Ea a scos limba si s-a strambat spunand doar "Blah!" , eu am inceput sa chicotesc apoi am imbratisat-o si am invitat-o la masa... Taylor si Perrie au facut cunostinta cu ea, iar Zayn doar a salutat-o, deoarece se cunosteau de cand a avut loc acea mica neintelegere, de aceea Robee se uita foarte urat ata la Zayn cat si la Perrie... Cu siguranta in mintea ei era numai felul in care sa o faca de ras...
Perrie: Si ea cine mai este?
Eu: Mda ai putea sa vorbesti cu mai putine aere? 
Zayn: Las-o in pace!
Eu: Mda aparati iubitica!! 
Robe: Eu sunt Roberta, incantata!*si ii intinde mana lui Perrie in scarba*
Perrie: Te-ai spalat pe maini inainte nu?
Robe: Nu am scobit o mata in anus si am venit sa te cunosc pe tine! Logic ca m-am spalat pe maini!*rade*
Eu: Robe las-o in pace in lumea ei! Nu vezi ce fata are, te si miri daca face fite? La cat e ea de fondata si plina de machij nu cred ca fitele nu sunt un strat din ceea ce o acopera! 
Taylor: Ok... decii voi doua sunteti rele! Dar tu Hon' esti adorabila si asa rea cum esti! Si prietena ta e asa de scumpa! Zici ca e un copil nevinovat!
Robe: Pai sunt! Defapt aproape daca nu se pune ca in mai am bagat-o pe o colega cu capu in WC si am tras apa! Sau ca am omorat pisica vecini ca intra la mine in apartament pe geam si asa ca am transat-o! Decii aveti grija sunt criminala de pisici! Si parul tau seamana cu blana nespalata a uneia*arata spre Perrie*
           A urmat un moment de tacere si in care Perrie parea speriata, eu, Taylor si Robe ne abtineam sa nu murim de ras si Zayn era nervos! Ohh vaii iubitica lui a fost ranita! Ma doare undeva! Robe mi-a facut cu ochiul si a loat o gura de limonata! Atunci mi-am amintit de un filmulet Funny din clasa a sasea si am spus doar:
Eu: Robe ce mai face Romeo Fantastic? Cred ca ii e dor de Shaorma? Nu??
           Cred ca si ea si-a amintit de ce fund mi-am facut dintr-o perna ca a scuipat limonada si s-a pus pe un ras! Mda ce tinta buna avea ca a nimerit pe langa Perrie! Asa ca de data asta eu am baut din limonada si ea mi-a spus ceva "socant".
Robe: Madalin cu Simon sunt in Anglia, i-am vazut cand veneam aici, sunt chiar in Mall!
           Chear eram socata asa ca am scuipat toata limonada pe Perrie care mai avea putin si plangea!
Eu: Serios?
Robe: Mnu, cred ca mi s-a parut!
Eu: Ohh saraca de tine, imi cer scuze, nu am vrut! E vina ei! Mereu a fost vina ei!
           Si am facut ca si un copil mic afisand un botic si indreptand degetul spre Robe care radea ca nesatula!
Perrie: Bebe, m-a scuipat, acum ma voi lipi toata si plus de asta curge si maghiajul si parul meu nu mai sta!*isi folosea vocea pitigaiata, care pe Roberta o enerva la culme*
Robe: Daca te face sa te simti mai bine nu statea nici inainte!* a spus-o intr-un fel ironic*
Zayn: Gata nu mai accept asa ceva! Ce doamne iartama ai cu ea? Ce ti-a facut fata asta de ii faci asta?
Eu: Zayn calmeazate se uita oameni! 
Zayn: Sa se uite nu imi pasa! E prietena mea si am dreptul sa ii iau apararea!
Tay: Nu mai tipa la ea! Si ea e prietena mea si nu permit sa tipe nici un obsedat de oglinda la ea! Ai inteles?
Zayn: Si tu ce te bagi frate?
Tay: Pai daca tu te bagi eu sa stau deoparte? Perrie a ta a inceput cu gesturile! Ele doar radeau de ea!
           Perrie plangea si machiajul i se stricase putin asa ca Robe a aranjat-o de tot... A loat paharul lui Zayn si i l-a turnat in cap...
Robe: Ca sa ai movit sa plangi sclifosit-o!
Zayn: Ai inebunit? Oameni aceea filmeaza!
Eu: Mda si iti e frica ca iti va strica reputatia? Mie nu! Pur si simplu arat lumi ca asta sunt eu. Sunt nebuna, sunt rea, dar sunt sincera si nu sunt sclifosita!
Taylor: Exat Hon'... 
           Zayn s-a ridicat nervos de la masa si s-a dus a loat camera tipului aluia si a calcat-o in picioare... Perrie plangea si mai tare acum si limonada i se scurgea pe fata tragandui maghiajul odata cu ea, parca ii pica fata asa de ingrozitor arata asa ca eu, Robe si Taylor in timp ce ne ridicam sa plecam ne-am si strambat putin din cauza socului de a vedea cum masca "frumoasa" a lui Perrie se scurge in jos!

Capitolul 8

Timpul trecea extrem de repede si deja ajunsesem undeva pe la sfarsitul primei parti din film... eram extrem de entuziasmata ca mai aveam putin si se terminau filmarile pentru primul meu film... apoi uma aparitia triler-ului si apoi momentul mult asteptat aparitia filmului!
-Ştii, e bine câteodata sa fii aşa.
-Ba nu. Ai avut dreptate, mi-a spus Megan Fox care acum era in rolul directoarei Holiday...
-E de la Daniel?
Trebuia sa ma holbez la acel plic si imi reusea destul de bine acest lucru!
- Nu. E de la Lucas.
-Impuşca-ma,  te rog!
A trebuit să mă dau cu capul de birou, cea ce nu mi-a prea convenit, dar dacă aşa era în scenariu eu am executat, iar Megan a chicotit.
- Nu poate sa fie chiar aşa de rau.*şi mă stransese de mână* Tu esti o fata deosebita, Kylei. Daca mă întrebi  pe mine, aş zice că băieţii ăştia doi nu vor fi singurii care ar sări şi prin foc ca să-ţi atraga atenţia. *Megan s-a ridicat în picioare*. Cred că o să mă duc să supraveghez petrecera un timp. Poţi să stai aici cât vrei.
-Holiday?*am strigat-o fară a mă întoarce spre ea*
-Ce e?*atunci m-am răsucit*
-Ţi-a scris şi ţie Lucas?*Holiday(Megan) încuviinţa*
-Ştii dacă... dacă e şi Fredericka cu el?*Holiday isi feri privirea*
-Da.
-Merci.
M-am întors cu faţa la birou. Paşi pe care Megan îi facea se auzeau tot mai puţin din cauza muzici. Am tras scrisoarea mai aproape de mine. Şi am afişat o faţă ganditoare.
Jhon: Perfect doamnelor. A fost o dubla buna! Asta ramane. Loam pauza si revenim in 10 minute, nu mai mult!
           M-am ridicat de la birou si m-am indreptat spre cabina mea! Dupa mine intrase si Sasha Pieterse si s-a asezat pe canapea..
Sasha: Ai fost extraordinara! Te descurci minunat si toti suntem mandri de tine! Mai ales Taylor! Cred ca e foarte fericit cu o iubita asa ca tine! 
Eu: Pai Merci! 
Sasha: Eu trebuie sa vorbesc ceva important cu Jeson... se da foarte tare la mine! El nu si-a dat seama ca nu sunt interesata desi imi face avansuri de doua luni de cand am inceput filmarile? Ma rog e un dulce si e foarte frumos, numai ca nu il plac!
Eu: Incearca doar sa nu il ranesti! Stii cat e de sensibil!
Taylor: Cioc, cioc... Pot sa intru?
Eu: Sigur honey! Ne vedem Sasha!
Sasha: Ok... *si pleaca*
Taylor: Ai fost extraordinara! *o ia in brate*
Eu: Ohh, merci bebe! *si il saruta*
Taylor: Mai avem putin si terminam primul film! Ce faci diseara, vrei sa loam cina, sau ceva?
Eu: Pai nu stiu! Ma gandeam ca eu si fetele sa avem o seara a noastra avand in vedere ca de doua luni in coace le-am cam ignorat total! Si imi este foarte dor de ele, mai ales ca saptamana viitoare incepe scoala si nu vom mai avea timp de stat impreuna!
Taylor: Te inteleg! 
Eu: De ce nu stai cu baieti? Va intelegeti dupa cate am vazut eu si te mai aproipiezi si tu putin de Zayn... 
Taylor: Ai dreptate! O sa il sun pe Harry si il voi intreba ce fac diseara!
Eu: Dar sa nu iti faci planuri pe sambata! E ziua lui Niall si toti o serbam la ei acasa! Vrea sa aibe prieteni aproape si il inteleg! Adica in ultimul timp au fost ocupati cu concertele si emisiunile!
Taylor: Ok imi eliberez programul! Acum sa mergem pe platou, suntem asteptati! *o i-a de mana*
           Am plecat cu Taylor pe platoul de filmare si l-am vazut pe Jhon zambind la vederea noastra! 
Jhon: Toata lumea la locuri... Filmam ultima parte Elena, Jeson pregatitiva....
           L-am sarutat pe Taylor si am intrat in camera unde filmam... M-am asezat la birou si am inceput filmarea... 
           Terminand ultima secventa am rasuflat usurata, atat eu cat si ceilalti actori! Jhon zambea neincetat si ne-a spus ca in cateva zile triler-ul va ajunge pe internet si ca saptamana viitoare eu, Jeson, Taylor, Nicole si Sasha suntem invitati intr-o emisiune, prima mea emisiune si a lui Nicole de asemenea! 
           Impreuna cu ceilalti am parasit incaperea si m-am indreptat spre cabina mea.. m-am schimbat in pantaloni mei scurti, cu maioul crem rozaliu si botinele crem... Dupa ce m-am imbracat m-am intors pe platouri si m-am mai uitat odata la cabane, la sala de mese si la biroul directoarei, imi va fii foarte dor de aceste platouri, zambeam gandinduma ca luna viitoare voi fii plecata in California la premiera filmului si ca voi intalni cu vedete importante si chiar cu marii actori ai filmelor mele preferate! M-am asezat pe o piatra mai mare si priviam platoul ingandurata. De odata am simtit doua brate puternice atinganduma fin pe umeri, m-am intors spre acea persoana care imi zambea dulce si i-am zabmit si eu!
Taylor: Mergem?
Eu: Da...
Taylor: Imi va fii dor de platourile acestea! Se vede ca si tie!
Eu: Mda... parca parasesc o parte din inima aici! Nu stiu, parca e un loc special in inima mea!
Taylor: Lasa Hon' ne intoarcem in martie aici! Pana atunci ne bucuram de succesul acestui film! Sunt sigura ca va avea un succes imens, mai ales ca avem o actrita principala asa frumoasa!
Eu: Ohh tu! Haide, ne asteapta fetele! *il i-a de mana si il trage inspre iesire..*
Taylor: Ok!
           Am plecat amandoi de pe platouri ne-am urcat in masina lui, pentru ca mereu veneam impreuna, si am plecat inspre casa. Drumul a fost foare rapid ajungand acasa devreme. 
Taylor: Ne vedem maine! *o saruta*
Eu: Ok... ne vedem... Te sun cand ma trezesc! *il imbratisaza, iar el o saruta pe frunte*
Taylor: Pa frumoaso!
Eu: Pa scumpule!
           Am intrat in casa si le-am vazut pe toate stand in living la televizor... pentru prima data de cand erau si Robee, Didii si Denisa in Anglia eram toate acasa, eu ajunsesem mai repede de la filmari si eram fericita ca toata lumea era acasa.. Ma descalt si intru in living... Am observat ca fetele se uitau la stiri, chiar la reportajul legat de filmul meu..
Denisa: Uite-o!
Eu: Mda uite-ma!
Didii: Cum de esti tu la ora asta acasa?
Eu: Filmarile s-au terminat! Si ma gandeam ca suntem toate acasa si sa avem parte de ziua fetelor!
Mirii: Ahh cat de grozav! Vreii sa vina si Rebe cu Robe Blonda?
Eu: Ar fii minunat! Prima seara in 3 luni de vacanta pe care o petrec cu fetele fara nici unu din baieti si fara Tay... vreti sa le chem si pe Sasha si Nicole?
Didii: Ar fii super! Chiar foarte! O seara cu cele mai bune prietene si cu doua vedete!
Eu: Pai daca baieti au seara lor! Ma mir cum de Taylor a acceptat propunerea mea! Nu prea il place pe Zayn si asta ma cam doare! Adica el imi este cel mai bun prieten si Taylor este iubitul meu si ar trebui sa se inteleaga bine!
Robee: O sun eu pe Blonda sa vina si ele... tu sunale pe actrite!
           Dupa ce eu le-am sunat pe Sasha si pe Nicole, ele spunandumi ca sunt incantate sa vina, Robee mi-a spus ca si cealalta Robee si Rebe sunt de acord sa vina! Dupa nici jumatate de ora s-a auzit soneria de la intrare si m-am dus sa raspund, cand am deschis usa pe ea au intrat Sasha si Nicole cu cate o perna in brate si o geanta, probabil cu pijamale! Le-am lasat, iar eu am iesit afara pentru ca l-am vazut pe Taylor mergand spre casa baietilor alaturi de Zayn, poate chiar Zayn s-a dus sa il cheme. Baieti cand m-au vazut au venit la mine, iar Tylor m-a loat in brate!
Eu: Ce faceti baieti?
Zayn: Harry a vrut o seara a baietilor!
Taylor: Si m-au chemat si pe mine si Jason... tu ce haci Hon'?
Eu: Pai Sasha si Nicole au ajuns si asa ca s-au dus sa isi lase lucrurile in camera mea si cred ca acum sunt in living la celelalte! Astept sa apara si Robe Blonda cu Rebe si apoi merg si eu in living...
Zayn: Aha... deci sa inteleg ca aveti o seara a fetelor?
Eu: Cam asa ceva!
Taylor: Uite-l pe Jason!
Zayn: Pai atunci sa mergem... ne mai vedem Elena!
Eu: Ok ne vedem! Pa baieti...
Taylor: Bye my little princess! *si o saruta pe frunte*
Zayn: Pa!
           Am intrat in casa dupa ce baieti au plecat si m-am dus la bucatarie pentru un moment de singuratate! Zayn a fost asa rece cu mine. De abea daca m-a bagat in seama si a vorbit diferit fata de alte dati. Ce e drept nu am mai stat doar noi doi de foarte mult timp, cand nu eram la filmari eram cu Taylor si cand nu eram cu Taylor eram la filmari si in rest invatam replicile si ma odihneam, mai aveam doar duminicile timp sa merg la cumparaturi si sa mai iau masa cu fetele, cred ca maine il voi invita pe Zayn la mine sa vorbim ca si in urma cu cateva luni! Maine fetele sunt fiecare la locul ei de munca... eu nu le inteleg avem 16 ani unele chiar 15 si muncesc? Chiar daca nu fac altceva decat sa steie la casa de marcat la unele magazine din Mall sau sa aduca niste cafele si prajituri! Totusi... Mi-am loat gandul de la fete si slujbele lor si din nou m-am intors la Zayn, s-a comportat diferit cu mine de cand e cu Perrie din nou. Recunosc nici eu nu maia veam timp de el de cand a aparut filmul in viata mea, dar uneori il sunam si nu raspuneam, iar asta ma ingrijora foarte tare! 
           Sunt trezita la realitate de sonerie si bataile in usa... M-am ridicat si am iesit pe hol uitanduma la Denisa care s-a dus sa deschida usa pe care au intrat Robe blonda si Rebecca. Acestea s-au dus in sufragerie si dupa ele am mers si eu, dar Denisa cum ma cunostea mai bine chiar decat ma stiam eu si-a dat seama ca ceva era innenregula cu mine asa ca m-a prins de mana si ma tarat dupa ea in bucatarie...
Denuu(asa ii spuneam noi) : Ce ai? E seara fetelor ar trebui sa te simti bine!
Eu: Nu e asta... sunt bine! "dar era evident ca mint"
Denuu: Mie nu mi se pare! Natt stii prea bine ca te cunosc ca pe propria-mi palma. Si e ceva care te nelinistete!
           Avea dreptate, chiar eram nelinistita din cauza ca Zayn ma trata cu atata raceala! I-am spus si ei toate astea, iar ea mi-a spus ca ar fii bine sa mai vorbesc cu el! Dar cum sa vorbesc cu el daca nu imi raspune la telefon? Totusi nu am renuntat la ideea de al chema maine cam pe seara la mine sa vorbim. Mda... asta trebuie sa fac!
Eu: Merci pentru ajutor! Ma bucur ca ai vorbit cu mine.
Denuu: Pai nu de aceea sunt prieteni? Sa se ajute intre ei la nevoie, sa isi deie sfaturi intre ei?
Eu: Ba da. Acum haide sa mergem la fete, sa vedem ce film au ales...
Denuu: Ok... dar mai intai sa facem niste floricele. 
           Impreuna cu ea am facut 3 boluri mari de popcorn, am loat 10 pahare mari si in fiecare pahar am pus suc, aoi le-am pus pe o tava mare... Bolurile cu popcorn, biscuiti si ciocolata cu caramel le-am pus pe o alta tava si eu si Denuu le-am dus gustarile. Se pare ca prietenele mele au ales sa ne uitam la un film de groaza, o romanta si o comedie. Noi am fost de acord si am dat drumul la film primul film care era romanta... Mancam floricele si plangeam ca proastele la film, defapt aproape toate, doar Robe Blonda statea si manca floricele. Dupa romanta am pus comedia, unde din nou s-au varsat niste lacrimi din cauza rasului, si ultimul film a fost cel horror. Era destul de inspaimantator si noi tipam ca si cretinele. Pe la jumatatea filmului se aude un ciocanit la usa, era ora 12 noaptea si toate eram inghetate de frica, crezand ca la usa se afla criminalul din film, Eu, Denuu si Sasha ne-am ridicat de jos si am mers la bucatarie, Sasha a pus mana repede pe cutit, eu pe Tava si Denuu a loat bata de baseball din spatele dulapului si am mers cu pasi marunti spre usa de la intrare in care batea cineva. In spatele nostru erau si restul fetelor fiecare cu o perna in mana, Denuu a deschis usa usor si l-am vazut pe vecinul meu domnul Armstrong, numai in halat si pijamale tot ud din cauza ploi torentiale cu o fata de ucigas si atunci noi am inceput sa tipam si sa incremenim! Cred ca baieti ne-au auzit pentru ca imediat au fost in fata casei mele uitanduse la noi cum tipam si aveam niste fete de parca am vazut un mort, am dat sa dau cu tigaia in vecin, dar Taylor m-a strigat si mi-a spus sa nu dau! Atunci m-am uitat mai bine si mi-am dat seama ca nu era un criminal ci doar un batran normal, defapt nu era nici normal si nici sigure de partea cu criminalu nu suntem. 
Eu: Domnule Armstrong ce cautati la ora asta la usa mea? Vroiati sa ma omorati si nu stiati cum?
Dl. Armstrong: Nu, nu vroiam sa te omor, chiar daca asta ar fi fost un lucru bun pentru ca voi si pusti astia faceti numai galagie! Am venit sa va spun sa nu mai tipati ca nu ma pot odihni din cauza voastra si sunt foarte obosit!
Harry: Mda, daca mosu asta e obosit si nu face nimic ce mai spune de noi care suntem aproape toata ziua la studio si la emisiuni!
Dl. Armstrong:  Tinere ai grija cum vorbesti ca iti indrept parul ala! * Harry si-a pus mana in cap*
Harry: Mda, daca ma prindeti! * si s-a strambat din nou la mos*
Dl. Armstrong: Copil obraznic, las ca vezi tu!
           Si vecinul nostru cel batran a inceput sa alerge dupa Harry care a fugit spre casa lui. Trebuia sa recunosc ca bosorogu fugea chiar repede, noi radeam de spectacolul nocturn de care am avut parte si le-am facut cu mana baietilor, ei facand la fel toti inafara de Zayn, care doar s-a intors si a plecat. Am inchis usa si am afisat o fata trista, fetele inca radeau de Harry si asta am facut si eu chiar daca nu aveam chef de ras...
           Ne-am mai uitat pana la sfarsitul filmului si am tipat si mai tare, bineinteles intentionat si apoi am urcat toate la etaj si am adormit in camera mea, majoritatea pe jos, unele pe canapeaua pe care se facea si pat, iar eu cu Nicole si cu Sasha am adormit in pat.

luni, 30 iulie 2012

Capitolul 7

           Era o casa mare, dar foarte simpla si bine decorata! Cum intrai dadeai de un hol lung plin de tablouri, cum mai mergeai putin pe hol ajungeai in dreptul unei usi care era bucataria, si aceasta era modest si foarte frumos decorata! Am mers in continuare pe hol si ne-a arat livingul, era mare cu bine mobilat si arata extraordinar, parca era loat din filme! Ne-a continuat turul parterului pana in fundul holului unde se afla o camera nu prea mare, din nou modest si bine decorata, apoi pe scara care se afla acolo am urcat la etaj unde se aflau retul camerelor si micul altar al sau dupa cum ii spunea Taylor, prima camera pe care ne-a aratat-o era una crem cu un pat dublu si foarte draguta care avea o baie proprie dupa cum aveau toate camere casei lui, ne-a mai prezentat 3 camere si a patra era a lui, am deschis usa si am ramas uimita, pe pereti erau o gramada de premi castigate de el si nu imi vine sa cred ca el a pastrat placa de surf castigata la TCA, aceasta era asezatu la loc de onoare pe un perete, iar in jurul ei avea si alte multime de premi, camera ca si celelalte era modest decorata, dar totusi foarte stilata!
Taylor: Si camera mea o numesc micul meu altar, aici se afla toate premile mele si odata cu asta toate realizarile mele, pana si cele de cand eram un simplu pusti! * a pus mana pe o medalie de aur*
Eu: Asta e prima ta medalie de karatist?
Taylor: Da... sunt inca mandru de mine, chiar daca au trecut mai bine de 10 ani de atunci!
           Si eu eram la fel, imi placea sa colectionez tot ce era important, din cariera de hambalista am pastrat diplomele si medalile  pe care eu le-am castigat, dar si prima mea cupa, mai am si coroana de miss si panglica concursului, plus panglica de sfarsit de a opta si toate diplomele si bineinteles cele castigate ca actrita si diplomele castigate la concursurile pentru informatica la care am participat! 
Eu: Iti place sa iti colectionezi reusitele, am dreptate?
Taylor: Da, imi place sa ma uit la reusitele trecutului si sa zambesc...
Eu: Idem...
Louis: Si noua, sutienu care a ajuns pe scena il avem la loc de onoare, Harry se uita mereu la el! *rade* si placa noastra de surf de la TCA o avem la loc de onoare!
Zayn: Mda si albumele noastre si premile!
Taylor: Ma pregateam sa ma uit la un film! Vreti sa va uitati si voi?
Noi: Clar!
Taylor: Eu vreau ceva de groaza!
Zayn: Si eu!
Niall: Atata timp cat avem popcorn ma bag si eu!
           Toti au fost de acord sa vada un film de groaza cu exceptia mea! Adoram filmele de groaza numai ca as fii vrut sa rad asa ca le-am propus o comedia, dar cei doi domni perfecti(Taylor&Zayn) nu au acceptat altceva inafara de horror asa ca am cedat si eu. Am coborat in living, Eu si Taylor am facut popcornul cat baieti cautau un film...
Eu: Ti-am mai spus cat de mult te urasc?
Taylor: De ce?
Eu: Aloo ne uitam la un film de groaza ales de cei 5 nebunii! Credema o sa fie foarte horror... Zayn nu se joaca cand e vorba de filme de groaza!
Taylor: Si iti e frica?
Eu: Nu, numai ca nu vroiam sa tip! Vroiam sa rad! Dar daca voi doi, domni perfectii, sa fiu inteleasa celalalt care se crede perfect e Zayn, ati insistat pe groaza am acceptat si eu!
Taylor: Eu nu ma cred perfect!
Eu: Haii nu zau!
Taylor: Stiiu deja ca sunt! *rade*
Eu: Semeni mai mult de cat as fii crezut eu pe Malik! *rade*
Taylor: Mmm poate.... numai ca eu nu sunt asa obsedat de oglinda!
Eu: Pe bune??
Taylor: Mda!
Eu: Gata floricelele! Mergem?
Taylor: Da!
           Ne-am intors la ceilalti si Zayn a dat drumul la film... eram asezati astfel: Eu, Taylor si Zayn pe canapea, Louis, Harry, Niall si Liam pe jos... eu stateam intre cei doi bruneti... mda daca vroiam sa sar pe cineva aveam de ales intre domnul ma cred perfect 1 si domnul ma cred perfect 2... asa ca am renunat la ideea de a sarii pe cineva daca imi e frica si am loat o perna in brate ca sa o imbratisez daca am nevoie! Baietii se uitau terifiati la film, iar eu imbratisam perna aia abtinanduma sa nu tip! Nu aveam obiceiul sa tip la filme de groaza, dar asta chiar ma sperie! 
Zayn: Esti bine? Imbratisezi tare perna aia! Vezii ca o sa o sufoci!
Eu: Daca ar fii fost vie iti garantez ca acum nu ar mai fi fost... 
Zayn: Iti e frica! Recunoaste!
Eu: Mie?? Bah eu sunt Zoro in timpul liber! Nu imi e frica de nimic!
           Dupa circa 10 minute am simtit cum am fost prinsa de picior si trasa incet jos de pe canapea. Am sarit ca arsa si am tipat cat de tare am putut! Baieti au inceput sa rada de mine si eu mi-am bagat capul in perna si am afisat un botic!
Eu: Va urasc!
Taylor: Mie mi-ai mai zis asta! *rade*
Zayn: Si mie! *rade*
Harry: Sunt deranjat e pentru prima data!
           M-am ridicat de pe canapea si l-am calcat pe Harry intentionat pe mana! Apoi m-am indreptat spre iesire! Taylor cu Zayn au venit dupa mine...
Taylor: Ce facii?
Eu: Nu se vede? Plec acasa!
Zayn: De ce? Ne distram!
Eu: Corectie va distrati, eu am fost traumatizata! 
Taylor: Te rog mai ramai!
           Dar eu deja iesisem pe usa, Taylor a venit dupa mine si a vrut sa ma opreasca, dar degheaba mergea pe langa mine ca un mielusel si afisa zambetul ala al lui dulce ce te omoara! Nu vroiam sa ma intorc la trauma aia de film! M-am oprit si m-am uitat la el!
Eu: Tu iti bati joc de mine? Eu nu ma intorc la nici un film! Uiate tu si One Direction... ma duc sa vad o comedie ca sa imi revin! Sau il chem pe vecinu sa ma ajute sa il sperii pe Harry! *rade*
Taylor: Hai ma... nu fii rea! De abea ne-am cunoscut si tu deja te-ai suparat pe mine!
Eu: Eu te stiu de mult timp! *rade* Cam de cand ai aparut!
Taylor: Macar lasa-ma sa te conduc!
Eu: Unde pana in camera ca uite-mi casa!
Taylor: Ok... daca insisti!
Eu: Hoooo!!! Fa stanga in prejur si dute la aia... dupa cum il stiu pe Niall acum nu mai ai nimic in frigider!
Taylor: Am facut azi-dimineata cumparaturile! Nu poate manca tot frigiderul, e plin!
Eu: Saracutul de tine nu il stii pe Niall... lui ii mereu foame!
           Spunand asta am pornit pe aleea care duce la casa, am intrat si le-am gasit pe fete uitanduse la o comedie, m-am asezat si eu pe canapea si am inceput sa rad cu ele! Deja uitasem de ce mi-a facut Harry! Dupa film mi-am dacut un dush si m-am bagat in pat! Era prima noapte in 2 saptamani in care dorm singura!
   Dimineata a venit foarte repede si lenesa de mine azi s-a trezit la 8 dimineata, spre mirarea tuturor, mai ales a lu Miri care se pregatea sa mearga la servici! Elena a coborat si ea imediat dupa mine si mi-a spus ca azi se duce si ea sa isi caute ceva de lucru! Eu traiam regeste... deabea saptamana viitoare incep filmarile... dar azi trebuie sa mergem sa ne ieie masuratori pentru hainele cu care vom juca! M-am ridicat de la masa si m-am dus in camera si m-am imbracat cu o pereche de blugi simpli, un maiou in steagul americi, o jacheta maro inchis si in picioare nelipsiti All Star. Mi-am loat in spate ghiozdanul cu telefonul, ochelari, scenariul si tot ce mai aveam nevoie! Mi-am prins parul intr-un coc dezordonat, m-am rimelat putin, m-am dat cu gloss-ul meu preferat si am plecat! M-am urcat in masina si l-am vazut pe Taylor care iesea chiar atunci din casa, el m-a invitat sa merg cu el, dar am refuzat, pe motiv ca si eu am masina!
Taylor: Haide, eu stiu unde e platoul si tu nu!
Eu: Bine cu asta m -ai convins!
           Taylor s-a urcat la volan eu in drapta, mi-am dat ghizdanul jos si l-am pus pe bancheta din spate, se pare ca si Tay si-a loat un ghiozdan! Am plecat la drum, tot ce stiam de platoul de filmare era ca secventele principale se vor filma intr-un cartier rezidential din cealalta parte a orasului! Si carierul in care stateam noi era rezidential de aceea cred ca Taylor s-a mutat aici! 
Eu: Si secventele din tabara unde se vor filma?
Taylor: Pe niste platouri la distanta destul de mica de Londra! Acum acolo mergem! Pentru ca mare parte acolo se fa filma... 
Eu: Aha, am inteles ca e un loc frumos!
Taylor: Mda chiar este! Iti va placea!
           Dupa ce am mers timp de jumatate de ora de la iesirea din oras pe autostrada am ajuns intr-un loc foarte frumos de care eu nici nu auzisem pana acum! Era un fel de tabara de vara, deabea amenajata, se putea auzi si sunetul unei cascade, era exact ca si locul descris in carte! Cand am cogorat am simtit aerul curat de padure... am zambit si impreuna cu Taylor am mers pe platouri... regizorul cand ne-a vazut a fost foarte incantat... mai ales cand ne-a vazut ca venim impreuna! Jhon era un barbat inalt, chel, putin mai plinut si foarte amuzant! Era de treaba si ne intelegea, cel putin asta era prima impresie pe care ti-o facea... imi amintea mult de tata! Si tata e barbat, inalt, chel si mai plinut! :)) Jhon l-a rugat pe Taylor sa imi prezinte echipa de regizare si sa imi prezinte persoanele care se ocupa cu parul, fata, corpul si hainele mele! Mda trebuia sa mi se acopere si unele tatuaje, cum ar fii cel din ureche si cateva de pe maini! Nu era corect dar am acceptat! In timp ce designer-ul ma masura am facut cunostinta cu ea! Se numea Stela, avea 19 ani si era pasionata de moda, mi-a mai spus ca Jhon a fost foarte dragut cu ea oferindui acest post avand in vedere ca este o incepatoare! Stela era blonda cu ochi verzi albastrui, putin mai inalta ca mine, foarte bine imbracata si foarte frumoasa... parul ei ajungea pana la umeri si bretonul il tinea ca si mine uneori prins cu o agrafa... am cunoscut-o si pe fata de la maghiaj, ea se numea Bonnie si este o fata creola, foarte frumoasa, seamana bine pe Rihanna... Bonnie are 21 de ani, este foarte prietenoasa si foarte amuzanta... i-am cunoscut si pe cameramani, care erau foarte amuzanti si pana la urma i-am cunoscut si pe ceilalti actori, m-am prietenit repede cu fata care o interpreta pe Miranda, aceasta se numea Nicole Stewart si era deasemenea la primul ei film, aceasta avea parul brunet cu suvite roz, iar  ochi ei erau caprui,  si cu cea care o interpreta pe Della, aceasta era chiar Sasha Pieterse, cea care o interpreta pe Alison DiLaurentis in Pretty Little Liars, ea nu semana deloc cu descrierea Dallei asa ca am fost putin socata, dar mi-am revenit repede pentru ca nici eu nu seman cu descrierea lui Kylei ... M-am mai prietenit si cu cel care il interpretaza pe Derek si acesta era la primul lui film, a mai aparut in cateva seriale, dar doar ca figurant, el se numea Jeson Marin si era un brunet cu ochi verzi foarte comic... semana bine cu descrierea lui Derek din carte, acesta avea si el 16 ani la fel ca si mine si Nicole... asta m-a facut fericita stind ca nu sunt cea mai mica de acolo... Am cunoscut-o si pe cea care o interpreta pe Sara... Taylor avea drepate, era o invidioasa si jumatate! Numele ei era Emma si pur si simplu ma enerva cu privirile urate pe care mi le arunca cand vorbeam cu ceilalti actori. Am fost foarte incantata sa o cunosc si pe Megan Fox, chiar mega incantata, este una din actritele mele preferate si ma bucur ca ea este Holiday, directoarea taberei.
           Dupa ce i-am cunoscut pe toti actori si am terminat masuratul eu si Taylor am plecat acasa. Cand am ajuns am urcat in camera mea si am inceput sa repet versurile, erau foarte simple si usor de memorat. Dupa ce am invatat prileme parti foarte bine, m-am decis sa intru putin pe facebook si pe twitter, avand in vedere ca nu am mai intrat de mult! Cand am intrat am vazut multe notificari pe Facebook si multe mesaje lasate de prietenele mele din romania... am observat ca prietena mea Denisa era online asa ca am intrat pe ea.. am vorbit cred ca doua ore si ne-am povestit tot ce ni s-a intamplat! A fost foarte fericita cand a vazut ca mi-am postat cateva poze facute azi cu noi mei colegi si a fost foarte fericita pentru mine ca am intrat intr-un film pentru ca ea stia cat de mult imi doream sa ajung actirita si acest film era drumul spre implinirea visului meu! Si celalalt vis cu Taylor, dar nah toate la timpul lor! Am vazut ca imediat ce mi-am pus poza cu Taylor la profil am primit o tona de like-uri si de la englezi, dar si de la romani mei! Si multe comm-uri de "Vaii sunteti impreuna??" ; "Ce bine va sta!" ; "Ohh vaii tu si Taylor va potriviti bine!" ... si asta ma calca pe bec! Si asa ca la descriere am scris ca nu suntem impreuna... Am mai stat putin pe Facebook si nu prea mult pe Twitter si nu dupa mult timp m-am dus sa fac un duş si apoi m-am pus in pat din nou pe laptop... am stat si am mai vorbit si cu alte prietene bune din copilarie, dar si cu colege normale care erau mai mult ca sigur geloase pe mine si pe faptul ca am facut atat cu Zayn poza, cat si cu Taylor! Ahh ce as vrea sa le vad acum fetele fetelor care mi se dadeau prietene si ma raneau... sa le vad cum sufera ca nu au ele poza cu ei!:)) Ok gata cu diabolicismul din mine... am coborat jos sa iau un morcov pentru micuta Rita... in ultimul timp eram foarte neglijenta cu ea si ii cam simteam lipsa..
           De odata soneria de la usa se aude si cobor jos sa vad cine era, cand am deschis usa am vazut-o pe Robe toata ploata! Stiam ce insemna asta, a prins-o poaia!
Eu: Ohh Robe intra! Ce naiba cauti tu la ora asta afara? Si mai ales prin ploaie?
Robe: Veneam de la o colega de liceu, Nicole si ea sta la cateva strazi distanta si cand eram la coltul strazi tale a inceput poaia si am venit repede la tine ca sa nu mor in ce e afara!
           Intradevar a inceput o ploaie urata si tuna in truna, asta ne-a facut pe amandoua sa ne speriem asa ca am inchis usa si am urcat sus sa ii dau ceva cu ce sa se schimbe... Robe cum era putin mai grasuta ca mine i-am dat o pereche de pantaloni mai larghi scurti de ai mei si un tricou pe care Zayn l-a  uitat aici... Am coborat in bucatarie unde am facut impreuna limonada! Intre noi era o liniste apasatoare si asta cred ca a fost observata si de Robe pentru ca a spart ea gheata, mie imi era prea frica sa o fac stind ca ultima data cand ne-am vazut mai avea putin si sarea pe mine de nervoasa ce era, dar a ales sa se controleze si a plecat acasa...
Robe: Si ce mai face iubitul tau?
Eu: Care iubit?
Robe: Zayn, oare care iubit?
Eu: Pai nu stiu! Si nici nu am fost vre-o data impreuna!
Robe: In seara aia nu parea a fii asa cum graiesti acum!
Eu: Mirii a inteles totul gresit si v-a spus si voua tampeni! Asa ca nu a vrut sa para mincinoasa si ne-a obligat sa ne comportam ca un cuplu! A fost aiurea mai ales ca vedeam furia din ochi tai si nu imi place asta! Mai ales ca stiu de ce esti in stare! Si sunt foarte mirata ca tu te-ai abtinut.
Robe: Nu eram in apele mele... mancasem ceva stricat, cred.
Eu: Ma ierti?? *puppy-face*
Robe: Pentru ce? Pentru ca te-ai prefacut ca esti cu Zayn?? Ehh lasa si eu as fii facut la fel! Adica e Zayn, Zayn Perfect Malik! *rade*
Eu: Nu e chiar asa perfect!
           De odata usa de la intrare s-a auzit si in casa a intrat cineva care striga intruna "Ajutooor ma omoara, vrea sa ma omoaree!! E acolo la usa... vrea sa ma omoaree! Damii un cutit ca il omor eu primu! Si asa murea inaintea mea! *rade*" , era Harry care din nou se certase cu vecinul nostru, era putin ud in cap asa ca am inceput atat eu cat si Robe sa radem de faptul ca parul lui carliontat nu mai statea calumea!
Harry: Deci mosu asta e ca o fantoma! Sa mor eu de nu!*rade*
Eu: Dute Draq... ce ai cu bietu om??
Harry: Eu nu am nimic cu el! Se uita urat la mine asa ca ma stramb la el...
Eu:  Ce copil esti! Apropo voi nu v-ati cunoscut! Ea e vechia mea prietena Robe... si el e ... "dar nu apuc sa termin ca mi-o ia inainte"
Robe: Harry Styles!
Harry: Mda.. Elena nu ai ceva cu ce sa imi usuc parul!
Eu: Mda se numeste uscator si vezii ca e in fiecare baie! Sper sa il vezi!
           Dupa ce Harry a plecat in cautarea uscatorului eu si Robe ne-am asezat pe canapea si am dat drumul la televizor in speranta de a gasi un film bun. Dar in schimb am dat peste un reportaj cu mine si Taylor de ieri! Eram uimita cate au putut sa indruge acei oameni, si erau si poze cu noi de azi de cand am mers la platouri! Am facut o fata de parca l-am vazut pe Stefan in chiloti si am lasat capul in jos! Noi ne cunosteam de 2 zile si deja presa inventa lucruri cum ca am fii impreuna?? Asta e strigator la cer si totusi tipic presei! De odata telefonul meu a inceput sa sune cu rington-ul mamei mele, am loat telefonul de pe masa si am raspuns
Eu: Heii Mamii ce faci? 
Mama: Ceau scumpa mea! Eu fac bine! Tu ce mai faci?
Eu: Foarte bine! Sunt foarte fericita ca am primit rolul si azi am fost sa imi cunosc colegi de platou, regizorul imi aminteste intr-un mod foarte ciudat de tata! *rade*
Mama: Felicitari scumpa mea! Ma bucur ca ai obtinut rolul pe care ti l-ai dorit! Sper sa ajungi undeva cu acest film.... in rest tu cum esti bine? Am vazut ca ti-ai pus poze noi pe Facebook cu niste baieti si cateva fete! E ceva intre tine si acei baieti?
Eu: Nu mama, suntem doar prieteni si cu uni colegi de echipa, nimic mai mult.
Mama: Ok, ma bucur sa aud asta! Eu acum trebuie sa inchid pentru ca e tarziu si maine plec devreme la munca! Mamii te-a pupat si sa ai grija de tine puiul meu scump si drag! Bine?
Eu: Da mama! Si eu te-am pupat! Te iubesc... Ceau!
Mama: Ceau puiul meu!
           Ok oficial mama ma dadaceste perea mult! Am 16 ani! Nu imi poate spune puiul lui mama mereu! Adica ea mi-a spus ca voi fii mereu copilul ei si puiul ei, dar credeam ca cu timpul o va loa mai moale! Dar nuu... ea e mama, trebuie sa fie mai cu coarne ca celelalte! Chiar daca este o femeie intelegatoare ma enerveaza faptul ca ma dadaceste.
Robe: Cat ii ia cretului sa se usuce pe cap!
Harry: Sunt gata! A trebuit sa ma dau si cu spuma sa arat fermecator!
Eu: Ok si credeam ca Zayn e obsedat de el! *rade* Se vede ca sunteti prieteni.
Harry: Nu ma baga in aceiasi categorie cu el... eu nu fac "Hei frumosule!!" de fiecare data cand vad oglinda! *rade*
Eu: Mda... aici ai dreptate!
Harry: Si ce facem stam asa monotoni??? Nu ne uitam la nici un film?
Eu: Pai eu as vrea o comedie! Voi?
Robe: Chear as vrea sa rad putin!
Harry: Eu as prefera horror, dar daca sunt doi contra unu!
Eu: Nici sa nu te gandesti, eu nu ma mai uit veci la filme horror cu tine!
Harry: Dar hai ca ai fost nostima aseara! Si totusi inca ma doare mana!
           Am ales un film si i-am dat play... Dupa circa 2 ore filmul era gata, iar noi 3 radeam ca prosti! Era destul de tarziu asa ca Robe a ramas la mine peste noapte si Harry s-a grabit acasa ca nu cumva sa se mai intalneasca cu vecinul nostru! Robe a dormit cu mine in camera pe locul unde dormea candva Zayn! Mi-am loat telefonul si am decis sa ii trimit un mesaj... dar am renuntat pentru ca nu stiam ce sa ii scriu! Ar suna patetic: "Heii, ce faii? Eu sunt bine... toata ziua m-am gandit la tine si imi este dor de tine! Stii desi suntem amici am inceput sa ma atasez foarte mult de tine si uneori nu mi te pot scoate din cap! Si ziua ta cum a fos?? " , mda dupa cum am zis patetic... incepeam sa ma atasez din ce in ce mai mult de Zayn si faptul ca a plecat a fost destul de dureros! Dar totusi incercam sa ma obisnuiesc cu ideea! ;)

duminică, 29 iulie 2012

Capitolul 6

^La spectacol^

Profa: Copii fiti foarte atenti! Azii e una din cele mai mari seri din viata voastra si mai ales din viata ta Elena! Trebuie toti sa dati tot ce e mai bun ca sa il impresionam pe regizorul care se afla in public... Si  asa cum ati invatat la repetiti trebuie sa jucati cu sentimente reale... am vazut ca in public se afla si cateva vedete de film cu care Elena, daca va face impresie buna si va loa rolul, va juca! Deci sunteti pregatiti?
Noi: DAAA!!
Profa: Ok copii atunci puneti toti mainile aici si la trei le ridicam!(am pus toti cate o mana peste a profei si ea a inceput sa numere) 1...2....3....
Toti: Ieeeee!!!
Profa: Ok copii acum intrati pe scena si faceti magie!
            Cand sa ies si eu pe scena am fost prinsa de mana de catre profa...
Profa: Elena imi pun baza in tine! E un spectacol foarte important si sper ca tu stii ce faci! Acest spectacol are o influenta imensa in viitorul tau! 
Eu: Stiiu doamna profesoara, sunt in forma maxima! Am dormit bine azi noapte, am mancat bine azii si am exersat totul de 100 de ori, scena arata fabulos si nu stiu ce ar putea merge prost! 
Profa: Ok... acum dute esti asteptata!
           Am intrat pe scena si am vazut multimea care aplauda! Toti eram imbracati in adolescenti, numai ca eram machiati fiecare dupa personaji, ceii care interpretau varcolaci erau mai creoli, noi vampiri mai albi, vrajitoarele erau cu pigmentul natural, iar fantomele si ele putin mai albe, dar nici chiar ca si noi vampiri! Spectacolul incepe! Totul era perfect! Sceneta mea incepea cu doua fete ce stau in camera lor si citesc o poveste cu vampiri... Ele erau naratoarele...
           Totul incepuse, eu jucam cu o pasiune enorma si din cand in cand ma uitam la Mirii si la baieti care stateau in primul rand, baieti cica erau "costumati", mda o pereche de ochelari de soare te ajuta mult!:)) Cand spectacolul s-a sfarsit noi am facut toti cate o plecaciune
Eu: Va multumim ca ne-ati urmarit spectacolul, inseamna foarte mult pentru noi, dar mai ales pentru mine si profesoara noastra! Va mai asteptam cu mare drag si la alte spectacole, noi vom fii mereu aici ca sa va facem ziua mai bune! Va multumim din nou si o seara placuta in continuare!
           Toti am iesit de pe scena si am inceput sa ne laudam uni pe alti apoi am avut parte toti de o imbratisare de grup! De odata in spatele scenei apare profa cu regizorul.
Profa: Elena poti veni pana aici?
Eu: Sigur, ce s-a intamplat?
Profa: Avem vesti importante pentru tine!
Eu: E ok, stiiu ca nu a fost asa de bine! Nu-i nimic poate data viitoare!
Regizorul: Ce tot vorbesti? Pustoaico ai stofa de vedeta! Esti noua Kylei Galen de azi inainte!
Eu: Am loat rolul?? *Poker-Face* ... eu, eu am loat rolul??? Nu cred e cea mai fericita zii din viata mea!!! * I-am imbratisat si pe regizor si pe profa si am pornit fugind spre  sala de spectacol strigand "AM LOAT ROLUUUU!!!!!!!!"   cand am ajuns in dreptu lor si a lui Mirii am loat-o pe aceasta in brate si mai aveam putin si plangeam de fericire!
Mirii: Ce s-a intamplat?
Eu: Nu o sa iti vina sa crezii, dar am loat rolul!!!
Zayn: Felicitari pustoaicoo, ti-am zis eu ca il ieii!
Eu: Mda.. Oricum diseara petrecem pentru victoria mea!
Mirii: Si mai am o surpriza pentru tine!
Eu: Uhh ce surpriza??
Mirii: Veii vedea acasa!
Eu: Mi-ai cumparat un Taylor??
Mirii: Nuu! Dar vrea cineva sa te vada! E la noi acasa!
Eu: A venit mama???
Mirii: Nuuu! Tacii si vino!
Eu: Ok ma duc sa ma schimb si vin, e super cald afara si eu sunt imbracata cu jacheta asta de piele!
Mirii: Te asteptam aici!
           Am plecat din nou in spatele scenei unde colegi m-au asteptat cu niste zambete foarte ciudate care ma speriau! Ei m-au loat pe sus si unii erau fericiti pentru mine,alti tristi ca plec, alti invidiosi, dar mmajoritatea se bucurau pentru mine! Am mers in cabina mea si m-am schimbat in hainele cu care am plecat de acasa: http://desmond.imageshack.us/Himg23/scaled.php?server=23&filename=tinuta18.png&res=landing   , am fugit, fara sa imi mai pese ca inca eram machiata in vampir si inca mai aveam colti in gura, catre cei 6 care ma asteptau! Am loat-o pe Mirii si pe Zayn de mana, ne-am urcat in masina mea, eu conducand! Am dat drumul la radio si in masina s-a facut auzita piesa lui Nicki Minaj si a lui Justin Bieber-Beuty and Beat : http://www.youtube.com/watch?v=Lf9OgcXV5cE, eu am  dat volumul mai tare pentru ca imi placea mult acea melodie! Am ajuns acasa cat ai clipi si am intrat inauntru cautandumi surpriza! Cand am intrat in bucatarie o fata cu ochi albastri si cu par lung prunet statea la masa din bucatarie si savura un biscuite oreo! Staii ce? Biscuiti oreo sunt ai mei! Doar aii mei!
Eu: Ce crezii ca faci cu biscuiti mei?? Give me back!
Ea: Salut si tine Natt!
Eu: Elena nu am chef de prosti! Dami biscuitii!!! Ma bucur sa te vad, dar nu mancand din biscuiti mei! Sunt ai meii!!
Elena: Si eu ma bucur enorm sa te vad, asa ca iti voi lasa biscuiti in pace ca sa fi fericita!
Eu: Asa mai vii de acasa!
           Zayn intra in bucatarie...
Zayn: Buna eu sunt Zayn, si tu esti??
Elena: Eu sunt Elena!
Zayn: Dar ea e Elena, ce sunteti doua!
Elena: Mnuu... ea era Natt si eu Elena! 
Zayn: Sunt destul de confuz, dar imi voi reveni!
Eu: Ok... Ele hai sa iti arat camera ta!
Elena: As fii incantata!
Zayn: Dupa ce ii arati camera va trebui sa vorbim putin!
Eu: Ok!
           Am urcat sus in camera de langa a mea... aceasta era o camera cu un dulap la fel ca al meu, o baie, un pat mare si o plasma imensa!
Eu: Iti place?
Elena: O ador! Acum legat de tine si Zayn... de cand esti tu cum el?
Eu: De cand ce? Nuu si tu! Suntem doar prieteni foarte bunii, nimic mai mult!
Elena: Mda am inteles sefa!*rade* Oricum mi-a fost foarte dor de tine si ma asteptam sa fii schimbata, dar nu ma asteptam sa fii asa schimbata!
Eu: La ce te referi? Doar m-am facut satena si mi-am mai facut tatuaje!
Elena: Mda si te-ai transformat in vampir!
Eu: Aaaa*rade* astea sunt de la sceneta! Am primit un rol intr-un film cu vampiri si varcolaci si deastea!
Elena: Aha... bravo!
Eu: Pai eu te las sa despachetezi, ok?
Elena: Perfect!
           Am coborat jos si in living se afla Zayn!
Eu: Ce ai vrut sa vorbim?
Zayn: E legat de faptul ca eu am stat la tine!
Eu: Mda si ce-i cu asta, ne-am simtit bine!
Zayn: Pai ar cam trebui sa plec! Adica eu si baieti am cumparat o casa aleasa de Harry si ne mutam cu toti acolo... oricum vom venii sa te vizitam, mai ales ca imi esti o asa buna prietena!
Eu: Ohh, stiam ca va venii si ziua asta! Zayn Malik, m-am simtit bine in prezenta ta si cu siguranta casa va fii goala acum fara tine, dar daca ati cumparat casa trebuie sa te muti si tu acolo! Chiar daca mi-ar placea sa stai cu noi!
Zayn: Stiu pustoaico si mie o sa imi lipsesti si o sa imi lipseasca si cafeaua ta de dimineata!
Eu: Si cand trebuie sa te muti?
Zayn: Pai maine dimineata merg cu baieti la noua casa...
Eu: Si unde e asta?
Zayn: Habar nu am eu nu am vazuto!
Eu: Sunt sigura ca va fii perfecta si fara saltea cu apa in camera ta!
Zayn: Daca va fii voi dormii cu tine din nou! *rade*
Eu: Oricand esti bine primit in patul meu...asta a sunat foarte aiurea si foarte ciudat!*rade*
Zayn: Mda stiu!*rade*
Eu: Ma duc sa ma odihnesc, maine trebuie sa ma intalnesc cu regizorul si trebuie sa cunosc si ceilalti actori!
Zayn: Ok! Noapte buna!
Eu: Noapte buna!
           Si am urcat scarile intrand in camera mea si facand un dus revigorant si m-am demachiat ... Am iesit si m-am schimbat in pijama, iar apoi m-am bagat in pat si am adormit foarte repede, fara am da seama ca adormisem cu colti in gura, erau asa de confortabili ca nici nu ii simti!:))
           Era ora 12 iar eu numai ce ma trezisem, coborasem jos si le-am vazut pe Mirii si pe Elena gatind ceva!
Eu: 'Neatza... unde e Zayn?
Mirii: A plecat acum 2 ore! Nu a vrut sa te trezeasca!
Eu: Unde imi e telefonul?
Mirii: In living... de ce?
Eu: Ca sa ii trimit un mesaj! 
Mirii: Lasa-l nu cred ca are timp! Si nu trebuia azi sa te intalnesti cu actori aia?
Eu: Ba da... am si uitat! 
           Am sarit ca arsa de pe scaun si am fugit sus in camera pentru a ma schimba... m-am imbracat cu: http://desmond.imageshack.us/Himg849/scaled.php?server=849&filename=tinuta21.png&res=landing mi-am prins bretonul cu o abgrafa mi-am intans restul parului cu placa, m-am dat cu putin rimel, creion dermatograf si gloss roz pal si am fugit spre teatru, de unde aveam sa plec impreuna cu ceilalti actori pe platoul de filmare... Am urcat in masina si in cateva minute eram la teatru, inauntru erau o gramada de vedete asa ca eu m-am asezat in spate de tot, langa mine asezanduse un tip, nu am vrut sa ma uit la el, dar el a inceput o conversatie:
El: Heii eu sunt Taylor, il interpretez pe Lucas, varcolacul, tu trebuie sa fii viitoarea mare stea de care ne-a spus Jhon... Cum te numesti?
Eu: Eu... eu... eu sunt Nathalie Elena Smith...
Taylor: Incantat! Ai emoti asai??
Eu: Cam da! 
Taylor: Stai calma toti actori de aici sunt foarte prietenosi si te lei intelege bine cu ei... numai sa ai grija la cea care o interpreteaza pe Sara... e geloasa ca rolul principal nu e al ei!*rade* oricum esti mult mai draguta ca si ea!
Eu: Pai merci! Si totusi ce facem azi?
Taylor: Pai ne vom primi scenarile si apoi vom pleca acasa!
Eu: Aha... e ok! Si asa trebuie sa bat pe cineva mai pe seara!
Taylor: Nu parii o fire violenta!
Eu: Nu sunt! Numai ca aceea persoana s-a  mutat azi dimineata si nici macar nu m-a trezit!
Taylor: Ciudat, si nu am inteles nimic, dar nah! 
Eu: E ok... de abea eu ma inteleg!*rade* Ohh uitel pe regizor...
           Dupa ce ne-au impartit scenarile eu impreuna cu Taylor am iestit ultimi din sala pentru ca regizorul era incantat ca el Taylor Lautner va juca intr-un film de al lui si pe mine m-a oprit sa imi spuna cat este de incantat ca el imi va deschide cariera! Dupa aceea eu m-am urcat in masina mea si Taylor intra lui... era identica cu a mea numai ca era neagra... De odata telefonul meu incepe sa fluiere semn ca am primit un mesaj!
           Zayn: "Heii... ce faci?   XX"
           Eu: "Nimic numai ce am iesit de la teatru, se pare ca nu am mai mers azi pe platouri! Azi am primit doar scenarile si deja m-am imprietenit cu unu din actori!"
           Zayn: "Ce fain cu cine? E cunoscut?"
           Eu: " Pai nu stiu... spune-mi tu daca varcolacul hot Taylor Lautner e cunoscut! El il interpreteaza pe Lucas si eu pe Kylie!"
           Zayn: " Aha... eu trebuie sa plec... Harry vrea sa cunoasca noii vecini si deja a speriat un mos.... apropo cand ajungi acasa sa imi trimiti un mesaj!   XX"
           Eu: "Ok..."
           De odata telefonul meu a inceput sa sune... si am observat ca deja Taylor ma suna!
Eu: Heii...
Taylor: Heii... nu ai vrea sa mergem sa bem un Cappucino?
Eu: Ar fii ok! Unde mergem?
Taylor: Pai ce spui de Starbucks?
Eu: Perfect! Ne vedem acolo!
Taylor: Ok!
           Si am inchis apoi am gonit pana la Starbucks-ul din centru, unde in urma cu cateva saptamani i-am dat sperante false lui Justin, care spre mirarea mea nu ma uraste! Am ajuns acolo foarte repede, am parcat si am coporat din masina... cateva masini mai incolo a parcat si Taylor asa ca am mers impreuna inauntru! Cand am intrat am observat ca era foarte gol, ceea ce m-a uimit! Taylor purta o pereche de ochelari de soare ca sa "nu fie recunoscut" de fani! Off domane si alea chiar nu il bagau in seama! Eu il recunosteam de la o posta, dar ma rog!  Ne-am pus la masa, am comandat fiecare cate un cappucino si un ecler de ciocolata, se pare ca amandoi adoram eclerele! Dupa ce ne-am terminat comanda si am platit am plecat fiecare in drumul sau... ce era ciudat era faptul ca aveam acelasi drum! Numai ca el a mai mers putin drum dupa ce eu mi-am parcat masina in fata garajului! Am intrat inauntru si m-am trantit pe canapea! Dar nu pentru mult timp pentru ca la usa a batut cineva! M-am ridicat de pe canapea si am mers sa vad cine era.. cand am deschis usa l-am vazut pe Harry care a intrat inauntru si a inchis repede usa!
Eu: Buna si tie!
Harry: Mda buna... baricadeaza usile, ferestrele, tot! Avem un mos nebun ce fuge dupa mine doar ca m-am strambat la el... dami un cutit!
Eu: Off Harry... La cine te referi? La domnul Armstrong de langa?
Harry: Da!! 
Eu: Si totusi unde v-ati mutat?
Harry: Langa bosorog! 
Eu: Decii sa inteleg ca ne v-om vedea des! Apropo eu ma duc sa il vizitez pe noul nostru vecin ce sta la 4 case distanta... vi??
Harry: Staii sa ii chem si pe baieti!
Eu: Ok...
           Harry i-a chemat si pe ceilalti apoi toti 6 am plecat sa il vizitam pe Taylor... Mirii si Elena nu erau acasa cand am venit asa ca nu m-am prea straduit sa le sun... Am ajuns in fata casei lui Taylor si Louis a insistat sa bata el la usa... cand Taylor a deschis usa Louis a afisat un zambet tamp si i-a zis:
Louis: Buna vecine... noi suntem One Direction stam cateva case mai incolo... am venit sa te salutam!
Taylor: Ohh... salut atunci si voua... vreti sa intrati numai ce am comandat niste pizza...
Niall: Mai intrebii e pizza!
Eu: Niall abtinete! Ohh si heii din nou Taylor!
Taylor: Heii din nou si tie! Deci intrati?
Baieti: Da...
Taylor: Si tu?
Harry: Intra si ea!
           Si ma impinge sa intru in casa... cand am intrat am fost uluiti de simplitatea galanta si sclipitoare cu care era amenajata casa!