marți, 31 iulie 2012

Capitolul 8

Timpul trecea extrem de repede si deja ajunsesem undeva pe la sfarsitul primei parti din film... eram extrem de entuziasmata ca mai aveam putin si se terminau filmarile pentru primul meu film... apoi uma aparitia triler-ului si apoi momentul mult asteptat aparitia filmului!
-Ştii, e bine câteodata sa fii aşa.
-Ba nu. Ai avut dreptate, mi-a spus Megan Fox care acum era in rolul directoarei Holiday...
-E de la Daniel?
Trebuia sa ma holbez la acel plic si imi reusea destul de bine acest lucru!
- Nu. E de la Lucas.
-Impuşca-ma,  te rog!
A trebuit să mă dau cu capul de birou, cea ce nu mi-a prea convenit, dar dacă aşa era în scenariu eu am executat, iar Megan a chicotit.
- Nu poate sa fie chiar aşa de rau.*şi mă stransese de mână* Tu esti o fata deosebita, Kylei. Daca mă întrebi  pe mine, aş zice că băieţii ăştia doi nu vor fi singurii care ar sări şi prin foc ca să-ţi atraga atenţia. *Megan s-a ridicat în picioare*. Cred că o să mă duc să supraveghez petrecera un timp. Poţi să stai aici cât vrei.
-Holiday?*am strigat-o fară a mă întoarce spre ea*
-Ce e?*atunci m-am răsucit*
-Ţi-a scris şi ţie Lucas?*Holiday(Megan) încuviinţa*
-Ştii dacă... dacă e şi Fredericka cu el?*Holiday isi feri privirea*
-Da.
-Merci.
M-am întors cu faţa la birou. Paşi pe care Megan îi facea se auzeau tot mai puţin din cauza muzici. Am tras scrisoarea mai aproape de mine. Şi am afişat o faţă ganditoare.
Jhon: Perfect doamnelor. A fost o dubla buna! Asta ramane. Loam pauza si revenim in 10 minute, nu mai mult!
           M-am ridicat de la birou si m-am indreptat spre cabina mea! Dupa mine intrase si Sasha Pieterse si s-a asezat pe canapea..
Sasha: Ai fost extraordinara! Te descurci minunat si toti suntem mandri de tine! Mai ales Taylor! Cred ca e foarte fericit cu o iubita asa ca tine! 
Eu: Pai Merci! 
Sasha: Eu trebuie sa vorbesc ceva important cu Jeson... se da foarte tare la mine! El nu si-a dat seama ca nu sunt interesata desi imi face avansuri de doua luni de cand am inceput filmarile? Ma rog e un dulce si e foarte frumos, numai ca nu il plac!
Eu: Incearca doar sa nu il ranesti! Stii cat e de sensibil!
Taylor: Cioc, cioc... Pot sa intru?
Eu: Sigur honey! Ne vedem Sasha!
Sasha: Ok... *si pleaca*
Taylor: Ai fost extraordinara! *o ia in brate*
Eu: Ohh, merci bebe! *si il saruta*
Taylor: Mai avem putin si terminam primul film! Ce faci diseara, vrei sa loam cina, sau ceva?
Eu: Pai nu stiu! Ma gandeam ca eu si fetele sa avem o seara a noastra avand in vedere ca de doua luni in coace le-am cam ignorat total! Si imi este foarte dor de ele, mai ales ca saptamana viitoare incepe scoala si nu vom mai avea timp de stat impreuna!
Taylor: Te inteleg! 
Eu: De ce nu stai cu baieti? Va intelegeti dupa cate am vazut eu si te mai aproipiezi si tu putin de Zayn... 
Taylor: Ai dreptate! O sa il sun pe Harry si il voi intreba ce fac diseara!
Eu: Dar sa nu iti faci planuri pe sambata! E ziua lui Niall si toti o serbam la ei acasa! Vrea sa aibe prieteni aproape si il inteleg! Adica in ultimul timp au fost ocupati cu concertele si emisiunile!
Taylor: Ok imi eliberez programul! Acum sa mergem pe platou, suntem asteptati! *o i-a de mana*
           Am plecat cu Taylor pe platoul de filmare si l-am vazut pe Jhon zambind la vederea noastra! 
Jhon: Toata lumea la locuri... Filmam ultima parte Elena, Jeson pregatitiva....
           L-am sarutat pe Taylor si am intrat in camera unde filmam... M-am asezat la birou si am inceput filmarea... 
           Terminand ultima secventa am rasuflat usurata, atat eu cat si ceilalti actori! Jhon zambea neincetat si ne-a spus ca in cateva zile triler-ul va ajunge pe internet si ca saptamana viitoare eu, Jeson, Taylor, Nicole si Sasha suntem invitati intr-o emisiune, prima mea emisiune si a lui Nicole de asemenea! 
           Impreuna cu ceilalti am parasit incaperea si m-am indreptat spre cabina mea.. m-am schimbat in pantaloni mei scurti, cu maioul crem rozaliu si botinele crem... Dupa ce m-am imbracat m-am intors pe platouri si m-am mai uitat odata la cabane, la sala de mese si la biroul directoarei, imi va fii foarte dor de aceste platouri, zambeam gandinduma ca luna viitoare voi fii plecata in California la premiera filmului si ca voi intalni cu vedete importante si chiar cu marii actori ai filmelor mele preferate! M-am asezat pe o piatra mai mare si priviam platoul ingandurata. De odata am simtit doua brate puternice atinganduma fin pe umeri, m-am intors spre acea persoana care imi zambea dulce si i-am zabmit si eu!
Taylor: Mergem?
Eu: Da...
Taylor: Imi va fii dor de platourile acestea! Se vede ca si tie!
Eu: Mda... parca parasesc o parte din inima aici! Nu stiu, parca e un loc special in inima mea!
Taylor: Lasa Hon' ne intoarcem in martie aici! Pana atunci ne bucuram de succesul acestui film! Sunt sigura ca va avea un succes imens, mai ales ca avem o actrita principala asa frumoasa!
Eu: Ohh tu! Haide, ne asteapta fetele! *il i-a de mana si il trage inspre iesire..*
Taylor: Ok!
           Am plecat amandoi de pe platouri ne-am urcat in masina lui, pentru ca mereu veneam impreuna, si am plecat inspre casa. Drumul a fost foare rapid ajungand acasa devreme. 
Taylor: Ne vedem maine! *o saruta*
Eu: Ok... ne vedem... Te sun cand ma trezesc! *il imbratisaza, iar el o saruta pe frunte*
Taylor: Pa frumoaso!
Eu: Pa scumpule!
           Am intrat in casa si le-am vazut pe toate stand in living la televizor... pentru prima data de cand erau si Robee, Didii si Denisa in Anglia eram toate acasa, eu ajunsesem mai repede de la filmari si eram fericita ca toata lumea era acasa.. Ma descalt si intru in living... Am observat ca fetele se uitau la stiri, chiar la reportajul legat de filmul meu..
Denisa: Uite-o!
Eu: Mda uite-ma!
Didii: Cum de esti tu la ora asta acasa?
Eu: Filmarile s-au terminat! Si ma gandeam ca suntem toate acasa si sa avem parte de ziua fetelor!
Mirii: Ahh cat de grozav! Vreii sa vina si Rebe cu Robe Blonda?
Eu: Ar fii minunat! Prima seara in 3 luni de vacanta pe care o petrec cu fetele fara nici unu din baieti si fara Tay... vreti sa le chem si pe Sasha si Nicole?
Didii: Ar fii super! Chiar foarte! O seara cu cele mai bune prietene si cu doua vedete!
Eu: Pai daca baieti au seara lor! Ma mir cum de Taylor a acceptat propunerea mea! Nu prea il place pe Zayn si asta ma cam doare! Adica el imi este cel mai bun prieten si Taylor este iubitul meu si ar trebui sa se inteleaga bine!
Robee: O sun eu pe Blonda sa vina si ele... tu sunale pe actrite!
           Dupa ce eu le-am sunat pe Sasha si pe Nicole, ele spunandumi ca sunt incantate sa vina, Robee mi-a spus ca si cealalta Robee si Rebe sunt de acord sa vina! Dupa nici jumatate de ora s-a auzit soneria de la intrare si m-am dus sa raspund, cand am deschis usa pe ea au intrat Sasha si Nicole cu cate o perna in brate si o geanta, probabil cu pijamale! Le-am lasat, iar eu am iesit afara pentru ca l-am vazut pe Taylor mergand spre casa baietilor alaturi de Zayn, poate chiar Zayn s-a dus sa il cheme. Baieti cand m-au vazut au venit la mine, iar Tylor m-a loat in brate!
Eu: Ce faceti baieti?
Zayn: Harry a vrut o seara a baietilor!
Taylor: Si m-au chemat si pe mine si Jason... tu ce haci Hon'?
Eu: Pai Sasha si Nicole au ajuns si asa ca s-au dus sa isi lase lucrurile in camera mea si cred ca acum sunt in living la celelalte! Astept sa apara si Robe Blonda cu Rebe si apoi merg si eu in living...
Zayn: Aha... deci sa inteleg ca aveti o seara a fetelor?
Eu: Cam asa ceva!
Taylor: Uite-l pe Jason!
Zayn: Pai atunci sa mergem... ne mai vedem Elena!
Eu: Ok ne vedem! Pa baieti...
Taylor: Bye my little princess! *si o saruta pe frunte*
Zayn: Pa!
           Am intrat in casa dupa ce baieti au plecat si m-am dus la bucatarie pentru un moment de singuratate! Zayn a fost asa rece cu mine. De abea daca m-a bagat in seama si a vorbit diferit fata de alte dati. Ce e drept nu am mai stat doar noi doi de foarte mult timp, cand nu eram la filmari eram cu Taylor si cand nu eram cu Taylor eram la filmari si in rest invatam replicile si ma odihneam, mai aveam doar duminicile timp sa merg la cumparaturi si sa mai iau masa cu fetele, cred ca maine il voi invita pe Zayn la mine sa vorbim ca si in urma cu cateva luni! Maine fetele sunt fiecare la locul ei de munca... eu nu le inteleg avem 16 ani unele chiar 15 si muncesc? Chiar daca nu fac altceva decat sa steie la casa de marcat la unele magazine din Mall sau sa aduca niste cafele si prajituri! Totusi... Mi-am loat gandul de la fete si slujbele lor si din nou m-am intors la Zayn, s-a comportat diferit cu mine de cand e cu Perrie din nou. Recunosc nici eu nu maia veam timp de el de cand a aparut filmul in viata mea, dar uneori il sunam si nu raspuneam, iar asta ma ingrijora foarte tare! 
           Sunt trezita la realitate de sonerie si bataile in usa... M-am ridicat si am iesit pe hol uitanduma la Denisa care s-a dus sa deschida usa pe care au intrat Robe blonda si Rebecca. Acestea s-au dus in sufragerie si dupa ele am mers si eu, dar Denisa cum ma cunostea mai bine chiar decat ma stiam eu si-a dat seama ca ceva era innenregula cu mine asa ca m-a prins de mana si ma tarat dupa ea in bucatarie...
Denuu(asa ii spuneam noi) : Ce ai? E seara fetelor ar trebui sa te simti bine!
Eu: Nu e asta... sunt bine! "dar era evident ca mint"
Denuu: Mie nu mi se pare! Natt stii prea bine ca te cunosc ca pe propria-mi palma. Si e ceva care te nelinistete!
           Avea dreptate, chiar eram nelinistita din cauza ca Zayn ma trata cu atata raceala! I-am spus si ei toate astea, iar ea mi-a spus ca ar fii bine sa mai vorbesc cu el! Dar cum sa vorbesc cu el daca nu imi raspune la telefon? Totusi nu am renuntat la ideea de al chema maine cam pe seara la mine sa vorbim. Mda... asta trebuie sa fac!
Eu: Merci pentru ajutor! Ma bucur ca ai vorbit cu mine.
Denuu: Pai nu de aceea sunt prieteni? Sa se ajute intre ei la nevoie, sa isi deie sfaturi intre ei?
Eu: Ba da. Acum haide sa mergem la fete, sa vedem ce film au ales...
Denuu: Ok... dar mai intai sa facem niste floricele. 
           Impreuna cu ea am facut 3 boluri mari de popcorn, am loat 10 pahare mari si in fiecare pahar am pus suc, aoi le-am pus pe o tava mare... Bolurile cu popcorn, biscuiti si ciocolata cu caramel le-am pus pe o alta tava si eu si Denuu le-am dus gustarile. Se pare ca prietenele mele au ales sa ne uitam la un film de groaza, o romanta si o comedie. Noi am fost de acord si am dat drumul la film primul film care era romanta... Mancam floricele si plangeam ca proastele la film, defapt aproape toate, doar Robe Blonda statea si manca floricele. Dupa romanta am pus comedia, unde din nou s-au varsat niste lacrimi din cauza rasului, si ultimul film a fost cel horror. Era destul de inspaimantator si noi tipam ca si cretinele. Pe la jumatatea filmului se aude un ciocanit la usa, era ora 12 noaptea si toate eram inghetate de frica, crezand ca la usa se afla criminalul din film, Eu, Denuu si Sasha ne-am ridicat de jos si am mers la bucatarie, Sasha a pus mana repede pe cutit, eu pe Tava si Denuu a loat bata de baseball din spatele dulapului si am mers cu pasi marunti spre usa de la intrare in care batea cineva. In spatele nostru erau si restul fetelor fiecare cu o perna in mana, Denuu a deschis usa usor si l-am vazut pe vecinul meu domnul Armstrong, numai in halat si pijamale tot ud din cauza ploi torentiale cu o fata de ucigas si atunci noi am inceput sa tipam si sa incremenim! Cred ca baieti ne-au auzit pentru ca imediat au fost in fata casei mele uitanduse la noi cum tipam si aveam niste fete de parca am vazut un mort, am dat sa dau cu tigaia in vecin, dar Taylor m-a strigat si mi-a spus sa nu dau! Atunci m-am uitat mai bine si mi-am dat seama ca nu era un criminal ci doar un batran normal, defapt nu era nici normal si nici sigure de partea cu criminalu nu suntem. 
Eu: Domnule Armstrong ce cautati la ora asta la usa mea? Vroiati sa ma omorati si nu stiati cum?
Dl. Armstrong: Nu, nu vroiam sa te omor, chiar daca asta ar fi fost un lucru bun pentru ca voi si pusti astia faceti numai galagie! Am venit sa va spun sa nu mai tipati ca nu ma pot odihni din cauza voastra si sunt foarte obosit!
Harry: Mda, daca mosu asta e obosit si nu face nimic ce mai spune de noi care suntem aproape toata ziua la studio si la emisiuni!
Dl. Armstrong:  Tinere ai grija cum vorbesti ca iti indrept parul ala! * Harry si-a pus mana in cap*
Harry: Mda, daca ma prindeti! * si s-a strambat din nou la mos*
Dl. Armstrong: Copil obraznic, las ca vezi tu!
           Si vecinul nostru cel batran a inceput sa alerge dupa Harry care a fugit spre casa lui. Trebuia sa recunosc ca bosorogu fugea chiar repede, noi radeam de spectacolul nocturn de care am avut parte si le-am facut cu mana baietilor, ei facand la fel toti inafara de Zayn, care doar s-a intors si a plecat. Am inchis usa si am afisat o fata trista, fetele inca radeau de Harry si asta am facut si eu chiar daca nu aveam chef de ras...
           Ne-am mai uitat pana la sfarsitul filmului si am tipat si mai tare, bineinteles intentionat si apoi am urcat toate la etaj si am adormit in camera mea, majoritatea pe jos, unele pe canapeaua pe care se facea si pat, iar eu cu Nicole si cu Sasha am adormit in pat.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu