luni, 16 iulie 2012

Capitolul 1



Mda adolescenti obositi prin toata casa, unu din ei chiar dormea cu capul in toaleta! Ma rog, din nou seara trecuta fratele meu, Stefan, a dat o petrecere de a lui, traznita! Si ce sa spun... eu ii urasc petrecerile... de cand parinti nostri ne-au lasat sa ne mutam in Londra, el da odata la doua saptamani o petrecere monstru, de ce spun monstru? Pentru ca muzica bubuie asa de tare incat si bunica din mormantul sau din Timisoara poate sa o auda! Ca de fiecare data politia nu a putut lipsi de la petrecere, nu era acolo pentru bauturile racoritoare sau pentru pizza, politia i-a facut fratelui meu o vizita ca sa ii deie un mic cadou, o amenda de 200 £! Nici macar nu am putut sa dorm din cauza lui, la ora 5 dimineata cand omul normal doarme, muzica rasuna intr-o veselie la noi in casa! Oare unde o fi? Mda cred ca v-ati prins.. caut ceva, mai bine spus pe cineva! Yeah I lost my brother! Again! Bine in adunatura asta de drogati nici nu cred ca il voi gasi! Renunt la ideea de al cauta si urc din nou in camera mea, inchid usa cu cheia si ma arunc in pat privind catre peretele din fata mea care avea o multime de postere, privirea imi este atintita pe un anume poster, mai exact pe cel cu One Direction! Mda cea mai celebra trupa de baieti din lume si trupa cu cei mai frumosi baieti din lume! Ohh frate ce as vrea sa ii cunosc, dar degeaba visez la ei! Nu o sa ii cunosc !
Ahh cu toata vorbareala de mai devreme am uitat sa ma prezint! Eu sunt Elena, am 16 ani, par lung brunet si ochi caprui, am un zambet mare pe fata mai mereu, dar in dimineata asta m-am trezit cu multi nervi, din cauza fratelui meu!Come and put your name on it

Put your name on it
Come and put your name on it
Your name
Bet you wanna put your name on it
Put your name on it
Come and put your name on it
Ba-ba-baby
Eu: Mda...
Miriam: Ce faci bah? Ce-i cu vocea asta pe tine?
                                    Miriam este cea mai buna prietena a mea din clasa a sasea!

Eu: Stefan nu m-a lasat sa dorm toata nopatea, am adormit intr-un final la 6 dimineata cand miraculos politia a optit petrecerea lui!
Miriam: Fratetu e un mare magar, ma rog sa il lasam la o parte! Am niste vesti marii!
Eu:Uimeste-ma!
Miriam: Pai parinti mei mi-au propus sa aleg un oras dintre Paris si Londra in care sa merg la liceu! Iar eu am ales Londra, pentru ca stiu ca tu stai acolo!
Eu:Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa nu cred, nu cred, nu cred, nu cred!!! Te muti in Londra??

Miriam: Da ma, da! Numai problema e ca maine la ora 12:30 avionul din Cluj catre Londra decoleaza, iar eu voi fii in el! Ajung acolo pe la ora 16:30 ai putea pana atunci sa imi rezervi o camera la un hotel din zona ta!
Eu: Clar! Nici nu se pune problema!
Miriam: Pai atunci mai vorbim! Eu ma duc sa imi fac bagajele... nu imi iau multe, doar o sa fac cumparaturi in Londra pana imi pierd picioarele!
Eu: Corectie vom merge!

Miriam: Bine, bine vom merge! Acum trebuie sa inchid... Bye!!
Eu: Bye!

OMG!!! Mirii vine in Londra!! O sa ne distram de minune! Azi e luni... parca! Trebuia sa ies cu Emily, David si Matt...Ma imbrac cu: https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiW7to7T0XyDHjDGy3vbIKw-Dw0f5n706w-m_20yi51g862T4FChw-SSSekafAP1HVUw8F-sNRpss114PnRKtY9fLqrGczUmxYQy4RVM74_xG7jzv3HFIVqZAw3cwaKzG1k4lvQiISr-bzw/s1600/tinuta+6.png, ma machiez putin, imi intind parul si pornesc spre locul unde avea loc intalnirea mea cu cei 3... ii vad pe toti stand la o masa si vorbind...
Emm: Ai intarziat!

Eu: Ba nu!
Matt: Ba da!
David: Dar ia mai lasati-o in pace!
Toti 4, impreuna am petrecut o dupamiaza minunata, am fost la film, ne-am plimbat prin parc, am alergat ca prosti pe terenul de fotball din parc unde stropitoarele erau pornite si am ajuns fleasca... am ras ca prosti! In concluzie the Best day!Plecand din parc fiecare o i-a pe alt drum, Matt cu Emm la Stanga si eu cu David la dreapta..
David: Crezi ca e ceva intre Emm si Matt?
Eu: Mda, poate!
David: E sigur... eu propun sa ii urmarim!
Eu: Ok si asa nu avem ce face!
Si pornim pe urma celor doi.. parca eram doi copii mici ! Ii vedeam cum merg spre casa lui Emm, s-au oprit in fata usi... puteam auzi discutia lor
Emm: Merci ca mai condus!

Matt:  No problem ... with pleasure!
Si apoi se imbratisaza!Ohh ce bine le sta impreuna! Eu si David ne indepartam usor de cei doi... si plecam spre casele noastre...
Ajung acasa si fug sus sa fac un dush... eram singura acasa fratele meu era plecat.. unde? numai el stie!Ies din dush si ma imbrac cu ceva lejer... mai exact niste pantaloni scurti si un tricou larg... imi prind parul intr-o coada la spate si ma asez pe canapeaua din living si incep sa mananc dintr-o cutie cu inghetata in timp ce ma uitam la un reportaj cu baieti de la One Direction...

Reporterita: Dragi telespecatori suntem in direct cu cea mai in voga trupa, ei bine da oameni buni este vorba de One Direction... Buna Baieti!
One Direction: Buna...
Reporterita: Sa vedem... am inteles ca de curand Zayn te-ai despartit de Parrie Edwords... esti intr-o alta relatie sau ai loat o pauza pentru un timp?Acum eram mai atenta ca niciodata!
Zayn: Ei bine, nu pot spune ca am loat o pauza... dar nu sunt intr-o relatie! Acum astept sa apara fata potrivita pentru mine...
Reporterita: Dar tu Harry ce ne poti spune despre viata ta amoroasa?
Harry: Ei bine eu nu sunt prea interesat momentan de iubire! Ma axez pe muzica si pe trupa momentan!
Reporterita: De voi doi Louis si Liam stiu ca aveti doua iubite minunate... dar de Niall nu am mai aflat nimic..
Niall: Ei bine eu continui sa vorbesc cu Demi Lovato, dar nu este nimic intre noi... nu as vrea o relatie... ma simt bine asa cum sunt momentan!
Reporterita: Acestia au fost One Direction si ne-au raspuns la intrebari... Baietii ne cantati ceva ?
Liam : Desigur !

Louis : One Ting ? E in regula ?
Reporterita : Perfect... dupa ce minunati baieti ai trupei One Direction ne vor canta vom loa o scurta pauza de publicitate si ne vom intoarce cu stiri socante despre Lady Gaga!
"Zayn e solo... uhh.. pe cine pacalesc eu de parca s-ar uita el la o pustoaica de 16 ani!"
Sting televizorul si ma duc in pat... desi era inca lumina afara eu eram foarte obosita dupa aceasta zi extraordinara si dupa o noapte de nesomn din cauza lui Stefan!

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu