duminică, 29 iulie 2012

Capitolul 6

^La spectacol^

Profa: Copii fiti foarte atenti! Azii e una din cele mai mari seri din viata voastra si mai ales din viata ta Elena! Trebuie toti sa dati tot ce e mai bun ca sa il impresionam pe regizorul care se afla in public... Si  asa cum ati invatat la repetiti trebuie sa jucati cu sentimente reale... am vazut ca in public se afla si cateva vedete de film cu care Elena, daca va face impresie buna si va loa rolul, va juca! Deci sunteti pregatiti?
Noi: DAAA!!
Profa: Ok copii atunci puneti toti mainile aici si la trei le ridicam!(am pus toti cate o mana peste a profei si ea a inceput sa numere) 1...2....3....
Toti: Ieeeee!!!
Profa: Ok copii acum intrati pe scena si faceti magie!
            Cand sa ies si eu pe scena am fost prinsa de mana de catre profa...
Profa: Elena imi pun baza in tine! E un spectacol foarte important si sper ca tu stii ce faci! Acest spectacol are o influenta imensa in viitorul tau! 
Eu: Stiiu doamna profesoara, sunt in forma maxima! Am dormit bine azi noapte, am mancat bine azii si am exersat totul de 100 de ori, scena arata fabulos si nu stiu ce ar putea merge prost! 
Profa: Ok... acum dute esti asteptata!
           Am intrat pe scena si am vazut multimea care aplauda! Toti eram imbracati in adolescenti, numai ca eram machiati fiecare dupa personaji, ceii care interpretau varcolaci erau mai creoli, noi vampiri mai albi, vrajitoarele erau cu pigmentul natural, iar fantomele si ele putin mai albe, dar nici chiar ca si noi vampiri! Spectacolul incepe! Totul era perfect! Sceneta mea incepea cu doua fete ce stau in camera lor si citesc o poveste cu vampiri... Ele erau naratoarele...
           Totul incepuse, eu jucam cu o pasiune enorma si din cand in cand ma uitam la Mirii si la baieti care stateau in primul rand, baieti cica erau "costumati", mda o pereche de ochelari de soare te ajuta mult!:)) Cand spectacolul s-a sfarsit noi am facut toti cate o plecaciune
Eu: Va multumim ca ne-ati urmarit spectacolul, inseamna foarte mult pentru noi, dar mai ales pentru mine si profesoara noastra! Va mai asteptam cu mare drag si la alte spectacole, noi vom fii mereu aici ca sa va facem ziua mai bune! Va multumim din nou si o seara placuta in continuare!
           Toti am iesit de pe scena si am inceput sa ne laudam uni pe alti apoi am avut parte toti de o imbratisare de grup! De odata in spatele scenei apare profa cu regizorul.
Profa: Elena poti veni pana aici?
Eu: Sigur, ce s-a intamplat?
Profa: Avem vesti importante pentru tine!
Eu: E ok, stiiu ca nu a fost asa de bine! Nu-i nimic poate data viitoare!
Regizorul: Ce tot vorbesti? Pustoaico ai stofa de vedeta! Esti noua Kylei Galen de azi inainte!
Eu: Am loat rolul?? *Poker-Face* ... eu, eu am loat rolul??? Nu cred e cea mai fericita zii din viata mea!!! * I-am imbratisat si pe regizor si pe profa si am pornit fugind spre  sala de spectacol strigand "AM LOAT ROLUUUU!!!!!!!!"   cand am ajuns in dreptu lor si a lui Mirii am loat-o pe aceasta in brate si mai aveam putin si plangeam de fericire!
Mirii: Ce s-a intamplat?
Eu: Nu o sa iti vina sa crezii, dar am loat rolul!!!
Zayn: Felicitari pustoaicoo, ti-am zis eu ca il ieii!
Eu: Mda.. Oricum diseara petrecem pentru victoria mea!
Mirii: Si mai am o surpriza pentru tine!
Eu: Uhh ce surpriza??
Mirii: Veii vedea acasa!
Eu: Mi-ai cumparat un Taylor??
Mirii: Nuu! Dar vrea cineva sa te vada! E la noi acasa!
Eu: A venit mama???
Mirii: Nuuu! Tacii si vino!
Eu: Ok ma duc sa ma schimb si vin, e super cald afara si eu sunt imbracata cu jacheta asta de piele!
Mirii: Te asteptam aici!
           Am plecat din nou in spatele scenei unde colegi m-au asteptat cu niste zambete foarte ciudate care ma speriau! Ei m-au loat pe sus si unii erau fericiti pentru mine,alti tristi ca plec, alti invidiosi, dar mmajoritatea se bucurau pentru mine! Am mers in cabina mea si m-am schimbat in hainele cu care am plecat de acasa: http://desmond.imageshack.us/Himg23/scaled.php?server=23&filename=tinuta18.png&res=landing   , am fugit, fara sa imi mai pese ca inca eram machiata in vampir si inca mai aveam colti in gura, catre cei 6 care ma asteptau! Am loat-o pe Mirii si pe Zayn de mana, ne-am urcat in masina mea, eu conducand! Am dat drumul la radio si in masina s-a facut auzita piesa lui Nicki Minaj si a lui Justin Bieber-Beuty and Beat : http://www.youtube.com/watch?v=Lf9OgcXV5cE, eu am  dat volumul mai tare pentru ca imi placea mult acea melodie! Am ajuns acasa cat ai clipi si am intrat inauntru cautandumi surpriza! Cand am intrat in bucatarie o fata cu ochi albastri si cu par lung prunet statea la masa din bucatarie si savura un biscuite oreo! Staii ce? Biscuiti oreo sunt ai mei! Doar aii mei!
Eu: Ce crezii ca faci cu biscuiti mei?? Give me back!
Ea: Salut si tine Natt!
Eu: Elena nu am chef de prosti! Dami biscuitii!!! Ma bucur sa te vad, dar nu mancand din biscuiti mei! Sunt ai meii!!
Elena: Si eu ma bucur enorm sa te vad, asa ca iti voi lasa biscuiti in pace ca sa fi fericita!
Eu: Asa mai vii de acasa!
           Zayn intra in bucatarie...
Zayn: Buna eu sunt Zayn, si tu esti??
Elena: Eu sunt Elena!
Zayn: Dar ea e Elena, ce sunteti doua!
Elena: Mnuu... ea era Natt si eu Elena! 
Zayn: Sunt destul de confuz, dar imi voi reveni!
Eu: Ok... Ele hai sa iti arat camera ta!
Elena: As fii incantata!
Zayn: Dupa ce ii arati camera va trebui sa vorbim putin!
Eu: Ok!
           Am urcat sus in camera de langa a mea... aceasta era o camera cu un dulap la fel ca al meu, o baie, un pat mare si o plasma imensa!
Eu: Iti place?
Elena: O ador! Acum legat de tine si Zayn... de cand esti tu cum el?
Eu: De cand ce? Nuu si tu! Suntem doar prieteni foarte bunii, nimic mai mult!
Elena: Mda am inteles sefa!*rade* Oricum mi-a fost foarte dor de tine si ma asteptam sa fii schimbata, dar nu ma asteptam sa fii asa schimbata!
Eu: La ce te referi? Doar m-am facut satena si mi-am mai facut tatuaje!
Elena: Mda si te-ai transformat in vampir!
Eu: Aaaa*rade* astea sunt de la sceneta! Am primit un rol intr-un film cu vampiri si varcolaci si deastea!
Elena: Aha... bravo!
Eu: Pai eu te las sa despachetezi, ok?
Elena: Perfect!
           Am coborat jos si in living se afla Zayn!
Eu: Ce ai vrut sa vorbim?
Zayn: E legat de faptul ca eu am stat la tine!
Eu: Mda si ce-i cu asta, ne-am simtit bine!
Zayn: Pai ar cam trebui sa plec! Adica eu si baieti am cumparat o casa aleasa de Harry si ne mutam cu toti acolo... oricum vom venii sa te vizitam, mai ales ca imi esti o asa buna prietena!
Eu: Ohh, stiam ca va venii si ziua asta! Zayn Malik, m-am simtit bine in prezenta ta si cu siguranta casa va fii goala acum fara tine, dar daca ati cumparat casa trebuie sa te muti si tu acolo! Chiar daca mi-ar placea sa stai cu noi!
Zayn: Stiu pustoaico si mie o sa imi lipsesti si o sa imi lipseasca si cafeaua ta de dimineata!
Eu: Si cand trebuie sa te muti?
Zayn: Pai maine dimineata merg cu baieti la noua casa...
Eu: Si unde e asta?
Zayn: Habar nu am eu nu am vazuto!
Eu: Sunt sigura ca va fii perfecta si fara saltea cu apa in camera ta!
Zayn: Daca va fii voi dormii cu tine din nou! *rade*
Eu: Oricand esti bine primit in patul meu...asta a sunat foarte aiurea si foarte ciudat!*rade*
Zayn: Mda stiu!*rade*
Eu: Ma duc sa ma odihnesc, maine trebuie sa ma intalnesc cu regizorul si trebuie sa cunosc si ceilalti actori!
Zayn: Ok! Noapte buna!
Eu: Noapte buna!
           Si am urcat scarile intrand in camera mea si facand un dus revigorant si m-am demachiat ... Am iesit si m-am schimbat in pijama, iar apoi m-am bagat in pat si am adormit foarte repede, fara am da seama ca adormisem cu colti in gura, erau asa de confortabili ca nici nu ii simti!:))
           Era ora 12 iar eu numai ce ma trezisem, coborasem jos si le-am vazut pe Mirii si pe Elena gatind ceva!
Eu: 'Neatza... unde e Zayn?
Mirii: A plecat acum 2 ore! Nu a vrut sa te trezeasca!
Eu: Unde imi e telefonul?
Mirii: In living... de ce?
Eu: Ca sa ii trimit un mesaj! 
Mirii: Lasa-l nu cred ca are timp! Si nu trebuia azi sa te intalnesti cu actori aia?
Eu: Ba da... am si uitat! 
           Am sarit ca arsa de pe scaun si am fugit sus in camera pentru a ma schimba... m-am imbracat cu: http://desmond.imageshack.us/Himg849/scaled.php?server=849&filename=tinuta21.png&res=landing mi-am prins bretonul cu o abgrafa mi-am intans restul parului cu placa, m-am dat cu putin rimel, creion dermatograf si gloss roz pal si am fugit spre teatru, de unde aveam sa plec impreuna cu ceilalti actori pe platoul de filmare... Am urcat in masina si in cateva minute eram la teatru, inauntru erau o gramada de vedete asa ca eu m-am asezat in spate de tot, langa mine asezanduse un tip, nu am vrut sa ma uit la el, dar el a inceput o conversatie:
El: Heii eu sunt Taylor, il interpretez pe Lucas, varcolacul, tu trebuie sa fii viitoarea mare stea de care ne-a spus Jhon... Cum te numesti?
Eu: Eu... eu... eu sunt Nathalie Elena Smith...
Taylor: Incantat! Ai emoti asai??
Eu: Cam da! 
Taylor: Stai calma toti actori de aici sunt foarte prietenosi si te lei intelege bine cu ei... numai sa ai grija la cea care o interpreteaza pe Sara... e geloasa ca rolul principal nu e al ei!*rade* oricum esti mult mai draguta ca si ea!
Eu: Pai merci! Si totusi ce facem azi?
Taylor: Pai ne vom primi scenarile si apoi vom pleca acasa!
Eu: Aha... e ok! Si asa trebuie sa bat pe cineva mai pe seara!
Taylor: Nu parii o fire violenta!
Eu: Nu sunt! Numai ca aceea persoana s-a  mutat azi dimineata si nici macar nu m-a trezit!
Taylor: Ciudat, si nu am inteles nimic, dar nah! 
Eu: E ok... de abea eu ma inteleg!*rade* Ohh uitel pe regizor...
           Dupa ce ne-au impartit scenarile eu impreuna cu Taylor am iestit ultimi din sala pentru ca regizorul era incantat ca el Taylor Lautner va juca intr-un film de al lui si pe mine m-a oprit sa imi spuna cat este de incantat ca el imi va deschide cariera! Dupa aceea eu m-am urcat in masina mea si Taylor intra lui... era identica cu a mea numai ca era neagra... De odata telefonul meu incepe sa fluiere semn ca am primit un mesaj!
           Zayn: "Heii... ce faci?   XX"
           Eu: "Nimic numai ce am iesit de la teatru, se pare ca nu am mai mers azi pe platouri! Azi am primit doar scenarile si deja m-am imprietenit cu unu din actori!"
           Zayn: "Ce fain cu cine? E cunoscut?"
           Eu: " Pai nu stiu... spune-mi tu daca varcolacul hot Taylor Lautner e cunoscut! El il interpreteaza pe Lucas si eu pe Kylie!"
           Zayn: " Aha... eu trebuie sa plec... Harry vrea sa cunoasca noii vecini si deja a speriat un mos.... apropo cand ajungi acasa sa imi trimiti un mesaj!   XX"
           Eu: "Ok..."
           De odata telefonul meu a inceput sa sune... si am observat ca deja Taylor ma suna!
Eu: Heii...
Taylor: Heii... nu ai vrea sa mergem sa bem un Cappucino?
Eu: Ar fii ok! Unde mergem?
Taylor: Pai ce spui de Starbucks?
Eu: Perfect! Ne vedem acolo!
Taylor: Ok!
           Si am inchis apoi am gonit pana la Starbucks-ul din centru, unde in urma cu cateva saptamani i-am dat sperante false lui Justin, care spre mirarea mea nu ma uraste! Am ajuns acolo foarte repede, am parcat si am coporat din masina... cateva masini mai incolo a parcat si Taylor asa ca am mers impreuna inauntru! Cand am intrat am observat ca era foarte gol, ceea ce m-a uimit! Taylor purta o pereche de ochelari de soare ca sa "nu fie recunoscut" de fani! Off domane si alea chiar nu il bagau in seama! Eu il recunosteam de la o posta, dar ma rog!  Ne-am pus la masa, am comandat fiecare cate un cappucino si un ecler de ciocolata, se pare ca amandoi adoram eclerele! Dupa ce ne-am terminat comanda si am platit am plecat fiecare in drumul sau... ce era ciudat era faptul ca aveam acelasi drum! Numai ca el a mai mers putin drum dupa ce eu mi-am parcat masina in fata garajului! Am intrat inauntru si m-am trantit pe canapea! Dar nu pentru mult timp pentru ca la usa a batut cineva! M-am ridicat de pe canapea si am mers sa vad cine era.. cand am deschis usa l-am vazut pe Harry care a intrat inauntru si a inchis repede usa!
Eu: Buna si tie!
Harry: Mda buna... baricadeaza usile, ferestrele, tot! Avem un mos nebun ce fuge dupa mine doar ca m-am strambat la el... dami un cutit!
Eu: Off Harry... La cine te referi? La domnul Armstrong de langa?
Harry: Da!! 
Eu: Si totusi unde v-ati mutat?
Harry: Langa bosorog! 
Eu: Decii sa inteleg ca ne v-om vedea des! Apropo eu ma duc sa il vizitez pe noul nostru vecin ce sta la 4 case distanta... vi??
Harry: Staii sa ii chem si pe baieti!
Eu: Ok...
           Harry i-a chemat si pe ceilalti apoi toti 6 am plecat sa il vizitam pe Taylor... Mirii si Elena nu erau acasa cand am venit asa ca nu m-am prea straduit sa le sun... Am ajuns in fata casei lui Taylor si Louis a insistat sa bata el la usa... cand Taylor a deschis usa Louis a afisat un zambet tamp si i-a zis:
Louis: Buna vecine... noi suntem One Direction stam cateva case mai incolo... am venit sa te salutam!
Taylor: Ohh... salut atunci si voua... vreti sa intrati numai ce am comandat niste pizza...
Niall: Mai intrebii e pizza!
Eu: Niall abtinete! Ohh si heii din nou Taylor!
Taylor: Heii din nou si tie! Deci intrati?
Baieti: Da...
Taylor: Si tu?
Harry: Intra si ea!
           Si ma impinge sa intru in casa... cand am intrat am fost uluiti de simplitatea galanta si sclipitoare cu care era amenajata casa!

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu