"hey, boy you never had much game so i needed to upgrade so i went and walked away way way now, i see you've been hanging out with that other girl in town looking like a pair of clowns clowns clowns"
Pun mana pe telefon si raspund:
Eu: Mda... Cine este acolo?
Dar nimic si nimic, cand iau telefonul de la ureche sa vad cine este si asa adormita cum eram am inceput sa rad pentru ca raspunsem la alarma! Deci cred ca incep sa inebunesc! M-am uitat la ceas si am observat ca era ora 12... mi-am pus alarma sa sune pentru ca la ora 12 si 10 minute trilerul filmului va fi pus online si vreau sa fiu prima care il vede... Ahh God aproape ca uitasem ca saptamana viitoare sunt in America la gala de premiere.... Si ca peste doua zile incepe chinul pentru mine... poate ma voi muta pana la urma la liceul de arte... Ma ridic repede din pat si deschid laptopul apoi intru pe site-ul oficial al filmului... numaratoarea inversa era aproape gata... m-am asezat mai comod in patul meu pufos cu laptopul in brate si cand numaratoarea a fost gata am dat drumul trilerului... Era extraordinar, ma uitam uimita la opera celor care au creat filmul si in acelasi timp uimita la mine si la ceilalti actori care interpretam perfect rolurile... Dupa ce termin de vizualizat trilerul mi-a venit geniala idee de a lasa un comentariu:
" Sa lucrez impreuna cu voi la acest film a fost cel mai frumos lucru din viata mea... sa o interpretez pe Kylei Galen mi-a facut o placere enorma si faptul ca m-ati ales pe mine o actrita incepatoare sa am acest rol a insemnat enorm... Astept cu nerabdare premiera filmului si vreau sa le multumesc tuturor celor care se vor uita la el! "
Imediat ce am lasat comentariul m-am uitat la triler si am vazut o gramada de vizualizari si multe comentari legate de mine, majoritatea erau dragute, dar erau si unele persoane pline de ele care spuneau ca nu seman deloc cu Kylei din carte si ca nu aveam ce cauta in acest film! Ahh cata egoismul pe ele! Dar stiam ca celebritatea va veni cu acest pret asa ca le-am ignorat si m-am uitat sa vad daca am primit vre-un comm back la cel lasat de mine... si deja aveam 10 in care fanele mele, ohh se sweet deja am fane, imi spuneau cat de draguta si minunata sunt! Ohh Doamne am si inrosit! Dar si multe comentari de la baieti, uni chiar superbi, care imi spuneau cat de frumoasa si atragatoare sunt! Aloo era si de asteptat inainte de a fiiu actrita eram Miss London...:))...am ras in sinea mea de fiinta superficiala care sunt si m-am ridicat din pat saltand pe scari spre bucatarie pentru a manca ceva... Era prima dimineata in 9 luni in care eu nu aveam nevoie de cafea asa ca am ramas putin socata... Cum eram singura in bucatarie m-am gandit sa le pregatesc si celorlati micul dejun... Le-am pus la fiecare cate un bol cu lapte si ceriale de ciocolata, preferatele mele, iar apoi am vazut cum coborau si restul, Denuu imediat cum a ajuns jos s-a dus direct la filtru si a facut o cafea apoi s-a pus la masa a impins castronul ei cu ceriale si-a loat scrumiera in fata si a inceput sa fumeze o tigara. In acel moment mi-am loat castronul de ceriale si am iesit pe veranda din spate sa mananc... era o dimineata racoroasa de toamna, era sambata si OMFG era chiar ziua lui Niall... Termin repede de mancat cerealele si fug sus unde imi caut telefonul cu repeziciune si apelez numarul lui Niall... astept timp de un minut si acesta raspunse, se pare ca il trezisem:
Eu: 'Neatza! La multii ani somnorila!!
Niall: Ahh... ce e dimineata deja... si ce? E ziua mea??
Eu: Da adormitule! La multi ani!
Niall: Pai merci cred! Veniti toti la noi acasa la o petrecere privata de ziua mea... doar putin oameni si multa mancare, nu vreau aglomeratie!
Eu: Sigur ca da! Ne vedem diseara la ce ora?
Eu: Sigur ca da! Ne vedem diseara la ce ora?
Niall: Pai la 20... ne uitam si la niste filme si chesti din genul asta!
Eu: Ok acum culcate! Bye
Si am inchist telefonul... Am mers in camera lui Didii care pun pariu ca ii scria un mesaj de La multi ani lui Niall... Asa ca am lasat-o in pace si m-am dus in camera la Mirii care se uita impreuna cu Elena la trilerul filmului meu care deja avea peste un milion de vizualizari... De odata in timp ce eu si fetele citeam comentari telefonul meu incepe sa sune cu melodia lui Nicki Minaj Pound Te Alarm:
"Oh, oh, oh, come fill my glass up a little more
We 'bout to get up, and burn this floor
You know we getting hotter, and hotter
Sexy and hotter, let's shut it down"
We 'bout to get up, and burn this floor
You know we getting hotter, and hotter
Sexy and hotter, let's shut it down"
Eu: Mda...
X: Heii... ce mai facii? Ai vazut ca s-a postat pe site-ul filmului trilerul?
Eu: Da si deja avem peste un milion de vizualizari... cred ca filmul o sa fie foarte celebru! Deabea astept lansarea lui...
X: Nu ai vrea sa mergem la un cappucino doar noi doua? Sasha e plecata pana luni din oras...
Eu: Pai mi-ar face mare placere, Nicki(asa o alintam eu pe Nicole)!
Nicki: Pai atunci ne vedem la tine in fata sa sti ca mergem pe jos pana acolo!
Eu: Nici nu aveam de gand sa imi scot masina din garaj... apropo cand vii?
Nicki: Pai in jumatate de ora plec si eu de acasa, pregatestete tu!
Eu: Ok... bye :*
Dupa ce am inchis convorbirea cu Nicki le-am lasat pe fete sa continue cititul comm-urilor si eu m-am dus la mine in camera uitandu-ma ca la masini straine la dulap... Ohh God nu aveam habar cu ce sa ma imbrac si atunci in ochi mi-au sarit niste haine cumparate chiar ieri: http://www.polyvore.com/bohemian/set?id=51305853, m-am imbacat mi-am prins un coc dezordonat, m-am machiat putin si am asteptat venirea lui Nicki...
Stateam pe veranda din fata casei si priveam in gol asteptand ca prietena mea sa apara si iat-o ca a venit, ea era imbracata cu: http://www.polyvore.com/carley/set?id=49770181 si avea parul la fel ca si mine prins intr-un coc dezordonat ... M-am ridicat si am pornit impreuna spre o cafenea, nu la Starbucks pentru ca deja aparuse trilerul si eram destul de cunoscute. Asa ca am mers la o cafenea mai retrasa. Ne-am asezat la masa si am inceput sa vorbim despre ce am facut ieri si am inceput sa ii povestesc despre ce i-am facut lui Perrie...
Nicki: Vorbeai de lupii si uite-i la usa...
M-am intors sa vad despre ce vorbea Nicki si i-am vazut pe Zayn si pe Perrie... M-am intors din nou la Nicki si am vorbit despre ce a facut ea ieri... Ochi mei se uitau doar dupa Zayn care era imbracat asa: http://www.polyvore.com/brett_from_south_africa/set?id=51088625 si spre peria aia ieftina care era imbracata asa: http://www.polyvore.com/for_audrey/set?id=51314515.
Nicki: Nu te mai uita asa la ei! Ii vei speria!
Eu: Asta e si intentia mea! *rade*
Nicki: Nu te intoarce acum, dar cred ca esti inselata!
Am facut o fata speriata apoi m-am intors si l-am vazut pe Taylor insotit de o tipa blonda cu ochi verzi si foarte frumoasa. M-am dat cu capul de masa si apoi lacrimile mi-au navalit chipul... aveam noroc ca machiajul meu era rezistent la apa... M-am ridicat, am platit mi-am loat paharul cu Cappucino in mana si l-am privit pe Zayn pentru o clipa el uitanduse la mine cu compasiune apoi m-am uitat la Nicki care se ridicase si ea. Am pornit impreuna spre iesirea din local si am trecut pe langa Taylor si acea blonda.. era mai mare ca mine si era mai frumoasa ca mine, ce ma asteptam eu? Sa nu fiu inselata cu una de 19-20 de ani? Sunt o cretina... Cand am trecut pe langa Taylor m-am uitat la el cu o fata dezamagita si cu mii de lacrimi in ochi! Cum mergeam pe strada uitanduma la cappucinoul meu si mergand cu capul in pamant din cauza lacrimilor m-am lovit de o persoana si cand am ridicat privirea l-am vazut pe Justin, varul colegului meu de baga David... Mi-a zambit apoi mi-a sters o lacrima.
Justin: Heii de ce plangi?
Eu: Nu ar trebui sa iti pese! Adica eu, eu te-am ranit!
Justin: Heii... Hon' nu am fost suparat pe tine! Adica deabea ne cunoscusem!
Cand am auzit cuvantul Hon' am inceput sa plang si mai tare, Taylor imi spunea asa si pun pariu ca acum i-o spune acelei blonde! Justin m-a loat in brate si m-a linistit! Apoi s-a indepartat de mine si mi-a zambit gingas... Eu m-am fortat sa ii schitez un zambet si cred ca imi reusise, dar nu era unul adevarat!
Eu: Justin te pot suna maine sa vorbim?
Justin: Ma poti suna oricand! Sunt aici pentru tine 24/24...
Eu: Merci mult!
I-am multumit, l-am imbratisat si am plecat impreuna cu Nicki mai departe spre casa mea, azi nu mai aveam de gand sa ma duc la nici o petrecere! Tot drumul pana acasa am plans si cand am intrat inauntru inca mai plangeam asa ca mi-am loat telefonul si am comandat patru cuti mari de pizza... de fiecare data cand eram trista mancam pizza... Dupa jumatate de ora de astepatat pizza mea a ajuns, i-am platit tipului si m-am tolanit pe canapea cu ea in brate incepand sa mananc ca nesatula plangand si ascultand muzica trista... nimeni nu era acasa inafara de mine si Nicki asa ca am dat muzica mai tare si am inceput sa plang si eu mai tare... Nicki ma tot consola, dar eu refuzam sa fiu consolata si mancam plangand in continuare pana cand s-a aduzit o bataie in usa... M-am ridicat de pe canapea cu o cutie de pizza in mana si cu o felie in gura si m-am dus sa raspund.. cum am deschis usa asa si am inchis-o pentru ca era Taylor la ea.... M-am uitat urat la el si m-am intors la pizza mea...
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu