miercuri, 8 august 2012

Capitolul 18- Pinkie

^Natt^

           Au trecut cateva zile de cand eu si Zayn eram impreuna si totul era perfect! Prieteni nostri inca nu aflase de noi si cred ca asta era destul de bine. Didii era extrem de fericita alaturi de Niall, iar micuta mea Blonda era in al noualea cer langa Harry... 
           Acum ma aflu la scoala pentru ca mai avem putin si luam vacanta de Paste... In acest an impreuna cu prieteni mei vom merge acasa la parinti. Un Paste in familie, foarte dragutz! Nu prea imi placeau asa de mult activitatile familiale, de cand ma mutasem in Londra nu imi petreceam asa mult timp in familie fin mai mult o rebela. Parinti mei sunt niste oameni foarte intelegatori si sunt foarte fericita ca nu ma streseaza cu telefoanele si nu ma verifica 24/24...
           Reevenind la scoala... Eram la ora de matematica, iar eu desenam numai inimioare pe caiet. Ahh fluturasi dragosteii! Mda de data asta profa m-a prins si m-a trimis la tabla, nu prea si-a gasit persoana potrivita pentru ca desi nu eram atenta stiam despre ce vorbeste ea! Cred ca asta e o abilitate...:)) Dupa ce i-am rezolvat exercitiul acele cretin am putut sa o vad cum se uita cu ciuda la mine... 
           Orele au trecut si a venit timpul sa merg acasa, bineinteles astazi era ziua cea mare... Ziua in care imi voi loa un catelus... Un mic Bichon Maltez, alb, dragutz si foarte dulce... Apoi va trebui sa merg cu el la cumparaturi de accesori, doar va fii cel mai iubit caine din lume!! Eu una sunt obsedata de caini. Pur si simplu ii ador, niciodata nu mi-au placut pisicile, dar caine ii ador de cand ma stiu. 
           Am ajuns la magazinul de animale unde am vazut un puiut de Bichon Maltez foarte frumos, ce se uita cu ochisori lui micutii si negrii la mine. Am crezut ca inima mea o sa sara din piept cand l-am vazut, sau mai bine spus am vazut-o pentru ca era fetita... Ohh scumpa de ea! 
           Vanzatoarea mi-a dat-o si imediat ce am vazut-o in mana mea am si mers impreuna cu ea la accesorii dragutza pentru ea... I-am loat o multime de fontite, rosii, roz, mov, negre, albastre, verzi, in toate culorile, i-am mai loat si o multime de lese micute pentru ea din nou in toate culorile si am mers sa le platesc... Se pare ca micuta deja se atasase de mine.. 
           Am platit si am iesit din magazin mergand inspre masina, bineinteles alintand puiutul de catel! Am urcat in masina si am inceput sa ii pun fontitele si zgarda, i-am ales pentru inceput accesorile roz ca sa fie un Pitzi cutuu!:)) Dar era asa de dragalasa si rozul ii venea asa de bine incat mi-a venit geniala idee de a ii da numele Pinkie....
Eu: Mititico te vei numi Pinkie... Iti place??
           Catelusa dadea din codita ei micuta si parea foarte fericita asa ca am loat acest gest ca un raspuns pozitiv din partea ei...Am bagat-o in jeanta de scoala, deoarece incapea si inca mai avea si loc, iar apoi am pornit spre casa cu un zambet gigantic pe fata...
           Ajunsa acasa am intrat repede si am fugit in camera mea unde mi-am amintit ca uitasem sa ii iau cosulet.. Imi venea sa ma dau cu capul de pereti pentru ca nu avea in ce sa doarma asa ca trebuia sa merg din nou la magazinul de caini, dar nu puteam sa o iau cu mine asa ca m-am dus la Rebe in camera sa o rog sa steie cu Pinkie pana eu ma duc la magazin, Rebe la fel ca si mine era o mare iubitoare de caini si Bichonul Maltez era si rasa ei preferata... Am pornit inspre camera ei cu Pinkie in brate..
Eu: Heii pot intra??
Rebe: Sigur... Ce s-a intamplat?
Eu: Paii trebuie sa plec pana la magazinul de caini sa iau un cos pentru ea!!*ii arata catelul*
Rebe: Iuiii doamne ce-i cu frumusetea asta?? E al tau? Cand l-ai loat?
Eu: Pai da e al meu si l-am loat cand am iesit de la scoala, dar nu vreau sa le spui fetelor pentru ca atunci o sa steie numai pe ea si nu vreau sa fie sufocata!
           Rebe deja statea cu micuta mea in pat si se juca cu ea...
Rebe: Cum te cheama frumoaso?? Imi spuii??
Eu: Pai Pinckie!
Rebe: Iauuu cat de sweet! I se potriveste si ii sta bine in roz!
Eu: Nu-i asa?? Acum eu ma duc repede pana la magazinul de animale sa iau un cosulet si niste paturi din acelea mega pufoase pentru ea... 
Rebe: Ok eu raman cu micuta!
           Am iesit repede din casa si m-am urcat in masina gonind pana la magazinul de animale de unde am cumparat-o si pe Pinkie...
Eu: Buna ziua, am cumparat mai devreme un catelus de la dumneavoastra
Vanzatoarea: Da, tin minte!
Eu: Am nevoie de un cosulet si niste paturi din acelea pufuase...
Vanzatoarea: Ok... Veniti dupa mine!
           Am mers in urma vanzatoareai si mi-a aratat o multime de cosulete dragutze, dar eu am fost fascinata de unul singur... era mare si perfect pentru Pinkie si ii va fii bun si cand va creste.. L-am luat apoi vanzatoarea mi-a arat o multime de paturi pentru catei, eu alegand mai multe multicolore... I-am multumit vanzatoarei si apoi am bagat cosuletul cu tot cu paturi in porbagajul masini mele si am plecat spre casa...
           Cand am ajuns in fata casei i-am vazut pe Harry, Zayn si Niall venind spre casa noastra...  Eu eram prea ocupata cu bagajele ca sa ii bag in seama..
Zayn: Ce faci?
Eu: Pregatiri!
Zayn: Pai?
Eu: Veii vedea! Acum ajuta-ma!

Zayn: Ok!
           Baieti m-au ajutat sa duc bagajele lui Pinkie sus si tot imi puneau intrebari legate de fundele si lesele de pe pat sau de cosuletul si paturile loate.. Atunci m-am enervat si m-am dus la Rebe care o invata pe Pinkie niste trucuri.
Eu: I'm back!
Rebe: Ohh deja? Speram sa mai stau cu ea!
Eu: Sta la doua camere departare! Cred ca o s-o poti vedea destul de des!
Rebe: Ce bine!*rade*
           Am loat-o pe micuta in brate si am mers in camera mea... Cand am deschis usa Zayn si Niall au sarit pe ea, numai Harry o privea urat! Mda Harry nu prea e prietenul cainilor, el iubeste pisicile. Blah pisici!
Zayn: Dhoamne ce dulce e!
Niall: Imi vine sa o mananc!
Eu: Staii departe de ea! Nu e cina ta! Si apropo de cina am uitat sa o iau pe a ei... Cred ca la magazinul din colt au mancare de catei.

Harry: Parca era un magazin de mancare pentru animale pe strada cealalta!
Eu: Harry esti un geniu! Ma duc cu ea intr-o plimbare pana acolo!
Zayn: Vin si eu!
           I-am pus zgarda roz si lesa apoi am plecat la plimbare.... Catelusa asta putea fii asa de dulce, ohh doamne!! Iesind din casa Pinkie parca era in al noualea cer mergand pe strada! Era asa galanta si feminina!:)) Putea sa fie model pentru catei, nu alta!
Zayn: Si cand ti-ai loat-o?
Eu: Azi!
Zayn: Si cum o cheama?
Eu: Pinkie!
Zayn: I se potriveste!
           O alta persoana care spunea ca numele dat de mine era ideal pentru ea! 
Eu: Mi-a fost dor de tine azi!
Zayn: Si mie! 
           Iar atunci ne-am sarutat, lui Pinkie nu prea i-a convenit si s-a uitat urat la Zayn, cea ce pe mine m-a cam amuzat si pe Zayn l-a facut sa o ieie in brate... Atunci Pinkie nu mai era suparata, ba chiar era foarte fericita in bratele lui.... Ne-am continuat drumul spre magazinul de mancare pentru animale si cand am ajuns am loat cele mai mici boabe ca sa nu cumva micuta mea sa se inece.
           Am plecat spre casa tinandune de mana eu avand in cealalta mana lesa, iar Zayn avand mancarea... Drumul a fost foarte scurt asa ca a trebuit sa ne indepartam, dar Mister Malik nu a acceptat asta:
Eu: Am ajuns acasa!
Zayn: Stiu!
Eu: Si de ce nu imi dai drumul?
Zayn: M-am saturat sa fie totul secret! Adica Harry si Roberta au spus ca sunt impreuna, Niall si cu Didii la fel, numai noi am pastrat secretul! Si ma enerveaza cand ii vad imbratisati si eu nu pot sa te imbratisez pe tine!
Eu: Ohh ce sweet!
           Si m-a tras de mana intrand in casa si mergand sus... Pe scari ne-am intalnit cu Didii si Niall asa ca eu am vrut sa imi trag mana dintra lui, dar credeti ca m-a lasat? Nup, nu m-a lasat! Cred ca Zayn era destul de pornit pe a le spune ce este intre noi doi asa ca m-a si sarutat!
Didii: OMFG!! Te omor.... Esti impreuna cu ... si nu mi-ai spus?? Staii ce spun eu ca te omor ca Denuu vine inaintea mea si te strange de gat! 
Denuu: Pe cine omor?
Eu: Pe nimeni!! Apropo va place ce mi-am loat?
           Si le-am aratat-o pe Pinkie in speranta de a ma lasa in pace, dar dupa ce au dragalasit-o putin a trebuit sa i-o dau lui Zayn care a fost loat la inpins vagoane de Harry si Niall, iar eu am ramas in gura celor 4 bune prietene ale mele:
Blonda: Cum de nu mi-ai spus?? Sa mai am eu incredere in tine?
Denuu: Sunt foarte dezamagita!
Robee: Nici nu vreau sa te mai vad vreodata!
Didii: Te omor!! De ce nu ne-ai spus?
Eu: Paii stiti nu am vrut sa facem totul public pentru ca nu credeam ca ne va tine atat!
Denuu: Ahh si pe deasupra mai sunt si de mult impreuna!!
Blonda: De cand?
Eu: Pai cam din seara in care am iesit cu Chris!
Didii: Adica de aproape o luna?? Si noua nu ne-ai spus nimic?? Sa iti fie rusine, nici nu mai am ce vrobi cu tine!
Robee: Haideti fetelor lasati-o in pace, in loc sa ne bucuram pentru ea si pentru relatia ei, voi mai mult o faceti sa se simta prost!
Blonda: Ai dreptate! Dar tot o tin eu minte ca nu mi-a spus!
Denuu: Lasa asta... acum spunene cum s-a intamplat??
           Le-am povestit tot ce s-a intamplat si apoi am mers la baieti care se jucau cu Pinkie, apoi si noi ne-am jucat cu ea... 

           

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu