23. March
"Wake up in the morning feeling like P Diddy (Hey, what up girl?)
Grab my glasses, Im out the door - Im gonna hit this city (Lets go) Before I leave, brush my teeth with a bottle of Jack Cause when I leave for the night, I aint coming back"
Ca de obicei alarma mea suna intr-o veselie... Ma ridic lenesa din pat si ma uit la ceas... Era ora 8 dimineata si peste o ora urma primul curs... Blah sunt in clasa a 11-a si deja m-am saturat de scoala... Am terminat si filmarile pentru filmul meu si acum am si o gloata de paparazzi care ma urmaresc peste tot prin oras... Azi este o zii foarte plictisitoare, cel putin asa am inceput-o, foarte plictisita... Ma uit sa vad ce zi si ce data este azii si cand vad ca este 23 Martie mai avem putin si saream pe geam de fericire... Numarasem zilele pe calendar pana la ziua mea si azii era ultima zii de petrecut ca si copil, ca sa spun asa... Maine voi implini 18, 18 ani foarte dulcii.. Saream in sus ca o nebuna tinand telefonul in mana care vibra asa ca din greseala am raspuns si persoana de la telefon ma auzea bucuranduma...
X: Ce naiba facii?
Eu: Mor de fericire!
X: Si de ce ma rog??
Eu: Esti nebun stii ce zii e maine??
X: Pai stiiu ca maine venim la majoratul tau!
Eu: Exact maine e 24 Marie, maine e ziua mea... A mea!
X: Sii stau la masa de onoare nu?? Adica eu si baieti stam la masa de onoare langa sarbatorita nu??
Eu: Nu stiu, l-am invitat si pe Justin Bieber... Poate voi sta cu el si Selena la masa! *rade*
X: Haii mah Elena!
Eu: Unde mahh Harry??
Harry: Pai nu sunt eu cel mai bun prieten al tau??
Eu: Dupa Zayn, ai uitat???
Harry: Ma rog dupa Zayn... Aii vazut ce bine ii sta cu fata aia cu care e el... Cum o cheama??
Eu: Victoria???
Harry: Mda cu aia... Esti oricum mai draguta ca ea!
Eu: Vaii mercii... Dar Harry stii prea bine ca nu sunt geloasa... Sunt prietena lui Vicki desi acum nu mai petrece atata timp cu mine!
Harry: Lasa ca il inlocuiesc eu!*rade*
Eu: Ai dreptate... Bah Hazza mai vorbim ca trebuie sa ma pregatesc de tortura... Si sa mai tip putin de fericire...
Harry: Sa stii ca azii te duc eu la scoala!
Eu: De ce??
Harry: Vreau sa te conduc pe ultimul drum... adica ultimul drum la 17 ani!
Eu: Aha... Sigur nu vrei sa ma bagi cu masina intr-un stalp??
Harry: Mnu... Vorbim dupa... In 45 de minute sa fii jos... Bye!
Eu: Ok Bye!
Fug si ma imbrac asa: http://www.polyvore.com/untitled/set?id=55267223#stream_box apoi cobor jos unde ii gasesc pe toti stand la masa si mancand cate ceva... Era asa de dragut... Inca stateam toate impreuna si acum s-au mutat la noi si Blonda cu Rebe... M-am uitat la ceas si am vazut ca mai aveam 20 de minute si avea sa se sune de pauza asa ca am iesit afara, iar Harry era sa imi ciocaneasca una in fata in loc de usa...
Eu: 'Neatza!
Harry: 'Neatza!
Si m-a loat in brate... Harry reusise sa ii ieie locul lui Zayn, de care acum eram indragostita, iar Harry, blonda si Denuu erau singuri care stiau... Am avut multe relati de la despartiarea mea de Taylor, dar nici una nu a fost serioasa.... In majoritatea ma bagam doar sa nu fiu singura si imi cam bateam joc de baieti care se dadeau mari! Si cand ii paraseam mai aveau un pic si plangeau... De la Taylor nu pot sa spun ca am mai iubit un baiat sau barbat! Desi ma indragostisem de cateva ori de cei cu care am fost, tot i-am ranit! Impreuana cu Harry pornim spre casa lui ca sa isi ieie masina si apoi aveam de gand sa plecam spre scoala.... Cand ajungem in fata casei lor pe usa iese Zayn foarte aranjat!
Harry: Mai, mai... Unde mergi asa de aranjat si atat de dimineata?
Zayn: Pai avionul lui Vicki aterizeaza in jumatate de ora si merg sa o intampin... Este un avion privat si am inteles ca o multime de vedete vin cu el pentru ziua nu stiu carei actrite care se tine maine!
Nu stiu care actrita? Adica acum nici nu stie cine sunt? Ohh frate! Am lasat privirea in jos si am afisat cred ca cea mai trista fata din ultimul an... Harry s-a uitat la mine si apoi s-a uitat urat la Zayn...
Zayn: Ce e?? Daca nu stiu a cui e ziua maine?? Desii noi mergem la ea, dar nah!
Eu: Mda sper sa va distrati... Am inteles ca stati la aceiasi masa cu sarbatorita!
Zayn: Sigur e o actrita ce vrea sa se deie la noi!
Harry: Nu cred... O cunosc pe aceasta actrita si nu se prea da la cei mai buni prieteni! Adica in ultimi doi ani a fost cu o groaza de tipi pe care ii schimba odata la saptamana si maine ii majoratul ei, pun pariu ca se si combina maine cu cineva... Poate chiar cu Jason care ii face ochi dulci de ceva vreme!
Eu: Nu prea cred.... Ea si Jeson sunt doar prieteni!
Zayn: Stati voi stiti a cui e ziua maine seara?
Eu: Cam de 18 ani fara o zi stiu asta... si credema nu am cum sa uit ziua mea de nastere!
Zayn: Ahh tu esti acea actrita?? Imi pare rau dar nu am stiut ca e ziua ta!
Harry: Nimic nu mai stii de cand esti indragostit!
Eu: Harry sunt in intarziere!
Harry: Acum vin!
Am urcat in masina si mai aveam putin si dadeam cu pumnul in bord de nervii!
Harry: Calmeazate! Adica stiu ca il placi, dar el este intr-o relatie!
Eu: Si ce crezi ca eu nu pot fii? Justin si Selena s-au despartit! Si il stiu bine pe JB si daca cretinul ma enerveaza ma bag cu JB si gata... Sau poate ma bag cu unu cu 10 ani mai batran Nathalien Bozolic sau cu Steve r McQeen...
Harry: Nu te cred in stare de asta!
Eu: Haii mah... Crezii ca nu ma pot baga cu unu mai batran??
Harry: Nu asta... Nu cred ca te vei baga cu JB!
Eu: Aici ai dreptate! *rade*
Harry m-a adus foarte repede la scoala asa ca am coborat si am fugit in clasa pentru ca deja se sunase de intrare... Urma sa am o zii foarte plictisitoare si deja vazusem cateva masini ale Paparazzilor care ne-au urmarit asa ca am iesit din masina numai razand si apoi am fugit inspre clasa...
Ziua de azii nu a fost foarte importanta exceptand pauza de masa, cand cel mai dragut baiat din schoala Chris venise si se asezase cu mine la masa, eu stand singura asteptand ca gasca mea sa ajunga...
Chris: Heii actrito!
Eu: Ohh Heii bascketbalistule, ce vrei?
Chris: O intalnire cu o actrita...
Eu: Pai nu stiu, Sasha si Nicki sunt ocupate, la fel ca si Megan, dar ea e prea batrana pentru tine!
Chirs: Ma refeream la o actrita de la noi din scoala!
Chirs: Ma refeream la o actrita de la noi din scoala!
Eu: Avem actori in scoala??
Chris: Nu mai face pe prostuta... Stii ca de tine vorbesc!
Eu: Ahh paii sii cand ai vrea sa fie aceasta intalnire??*:>*
Chris: Paii maine seara ce spui??
Eu: Ohh Sorry maine e majoratul meu si am o petrecere monstru in cel mai renumit club din oras...
Chris: Pai ma duc sa iti iau cadou si vin si eu! Asta doar daca ma inviti!
Eu: Cum sa nu te invit?? Doar nu vom iesi noi Luni?
Chris: Deci lunii vom iesi... Pai vin sa te iau la 7... Mergem sa mancam ceva, ne mai plimbam, ne cunoastem mai bine!
Eu: Ok!
Chris s-a aporpiat de mine si m-a sarutat pe obraz apoi s-a indepartat si mi-a facut cu mana.... Ce aveam de pierdut daca ieseam cu el?? Si plus de asta mai si venea la ziua mea! Pai ce pot sa va spun despre Chris? Este capitanul echipei de Bascket din scoala mea, este si cel mai frumos baiat din scoala, este in ultimul an si este cu o luna mai mare ca mine. Parul sau este brunet foarte asemanator cu a lui Taylor, corpul sau deasemenea seamana cu a lui Taylor, ochi sai sunt de un albastru intens si patrunzator, iar chipul sau este extrem de angelic. Era un baiat chiar frumos, dar totusi foarte pervers... Cea ce m-a facut sa vreau sa intru si mai mult in acest joculet... De cand am fost ranita de Taylor nu ma mai incred in nici un barbat. Si desi il plac pe Zayn, chiar foarte mult, nu pot fii cu el pentru ca e cu Vicki... Oricum se potriveste mai bine cu ea decat cu mine! E si mai frumoasa ca mine deci nah!
Orele au trecut repede si se pare ca Harry uitase de mine asa ca aveam de gand sa plec acasa cu gasca... Dar se pare ca destinul a facut in asa fel incat Chirs sa iasa la aceiasi ora si sa se ofere pentru a ma conduce acasa! I-am zambit dulce si am plecat spre casa mea, pe drum a avut tot felul de tentative de a ma prinde de mana, dar eu de fiecare data imi verificam telefonul si intr-un final chiar primisem un mesaj... era de la Harry:
Hazza<3: "Heii, imi cer mi de scuze ca nu am apucat sa vin dupa tine, dar a trebuit sa plecam la un interviu neprevazut apoi eu, baieti, Victoria, Daniell si Eleonor mergem sa iti loam cate un cadou dragut pentru maine... "
Me<3: "Heii... nu-i nimic prietenul meu Chris s-a oferit sa ma conduca.... Oricum succes la interviu deabea astept sa va vad si deabea astept ziua de maine. Imi este asa de dor de Eleonor si Daniell... Dar si de Vickii..."
Hazza<3: "Pun pariu ca cel mai mult de Vicki! Oricum nu mai pot scrie pentru ca bagaciosul de Zayn isi baga nasul ala in ce scriu eu si ma streseaza.... Ta pup si mai vorbim! "
Me<3: "Ok... si eu... sa treci pe la mine cand vii acasa..."
Dar nu mai primisem nici un raspuns asa ca mi-am continuat drumul impreuna cu Chris care inca mai vroia sa imi ieie mana intra lui, dar de fiecare data cand se apropia mai mult imi aranjam parul sau imi puneam mai bine caciula, sau gaseam eu ceva... Am ajuns acasa repede si ca o fata manierata cum m-a invatat mama l-am invitat pe Chris in casa, el nu a evitat sa accepte si cand am deschis usa l-am vazut pe Paul Sarind ca o minge prin toata casa incercand sa se imbrace cu o pereche de pantaloni... Sarea cu limba pe afara si m-am speriat si am inchis usa
Eu: Asta nu e casa mea, cred ca am gresit-o!*rade*
Chris: El cine e?
Eu: Paul, fratele meu de suflet! E cu un an mai mic ca mine!
Chris: Aha... Pai intram?
Eu: Ok, dar nu te uita la el!*rade*
Chris: Voi incerca!*rade*
Intram noi in casa si nu il mai vedem asa ca il invit pe Chris sa ieie loc pe canapeaua din living pana eu ma duc sa aduc cate un pahar de limonada.... M-am intors repede cu doua pahare mari de limonada si i-am inanat unul el multumindumi... In timp ce noi stateam pe canapea aud usa deschizanduse si crezand ca este una dintre fete nu i-am dat importanta, dar cand au intrat in living erau o gramada de oameni... Justin Bieber, Ariana Grande, Vicki, Daniell, Eleonor, Jesmine Villegas, Selena Gomez, Miley Cyrus si Demi Lovato.... Ei au venit sa imi faca o surpriza si chiar era o surpriza... I-am imbratisat pe toti foarte calduros, chiar si pe Vicki, dar pe ea cu mai putina caldura apoi i-am invitat sa ieie un loc, bineinteles ca nu aveau loc, dar s-au maia sezat si pe jos... Desi erau unele dintre cele mai celebre vedete nu erau cu Gesturi... L-am rugat pe Chris sa vina sa ma ajute cu limonada si el imediat a accetat... Ne-a loat destul de mult sa facem limonada din cauza lui Chris care se tot dadea la mine si ma cam enerva... Dar am intrat in joc si ma prefaceam ca nu stiu ce se intampla... Le-am dus vedetelor limonada apoi ne-am apucat sa vorbim... Acum doi ani nu as fi crezut ca o sa am o gramada de vedete in livingul meu vorbind foarte sincer cu ele. Asta ma facea sa zambesc multumita. Chris a trebuit sa plece asa ca am ramas numai noi, si fetele nu au putut sa se abtina sa nu ma tachineze cu el! Cam dupa ce am mai vorbit vre-o jumatate de ora se aude un ciocanit in usa si Eleonor cum s-a oferit a deschis usa si a venit in sufragerie cu Taylor... Cand l-am vazut am scuipat limonada pe Justin, iar toata lumea a inceput sa rada!
Eu: Scuze Justin!
JB: Nu-i nimic
Eu: Taylor ce cauti aici?
Taylor: Pai vroiam sa te intreb daca tu chiar m-ai invitat la ziua ta!
Eu: Iti scrie numele, nu?
Taylor: Pai da!
Eu: Nah esti invitat toti oameni care au participat la crearea filmului au fost invitati! *:D*
Afland raspunsul Taylor a plecat, iar noi ne-am intors la ras... Justin se uita foarte intens la Jesmine, cred ca ii era dor de ea... Ehh Justin e un baiat minunat si Jesmine o fata la fel de minunata! Am mai vorbit noi ce am mai vorbit si Harry a venit impreuna cu baieti pe la mine, iar fetele au ajuns acasa asa ca am umplut casa de oameni... Nu am habar unde au fost fetele dupa scoala, dar erau obosite asa ca nu aveam de gand sa le intreb...
Dupa ce vedetele au plecat a urmat un dus si apoi bagarea la somnit pentru ca maine este ziua cea mare!! :D:D:D:D:D
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu