Zayn: Morning Bebe!
Eu: Morning my little monster!!
Zayn: Acum ce am facut??
Eu: De parca nu ai stii?
Si l-am sarutat dulce apoi el s-a ridicat din pat eu punandumi mana la ochi pentru a nu-i vedea familia si cand si-a loat boxeri am putut si eu sa ma uit... Arr arata bine, chiar prea bine!!
Eu: Cred ca fetele sunt ingrijorate!
Zayn: De ce?
Eu: Am lipsit o noapte de acasa fara sa le spun unde merg si cu cine!
Zayn: Ehh lasa!!
M-a loat pe sus si m-a invartit in timp ce ma saruta!! Eu zambeam ca un copilas mic, iar parul meu zbura in toate partile!
Eu: Acum ma lasii sa ma imbrac?
Zayn: Mnuu!! Mai stai putin!
Ne-am intins amandoi in pat si ne uitam unul la altul, mie cel putin nu imi venea sa cred ca era al meu, ca eram a lui! Nu imi venea, si daca asta nu e realitate si este vre-un vis va rog sa nu ma treziti din el niciodata!
Eu: Imi tot pun aceasta intrebare inca de cand suntem impreuna!
Zayn: Spune bebe* i-a dat o suvita de par de pe fata*
Eu: Oare vom fii impreuna pe vecii??
Zayn: Iubire, eu te voi iubi oricat ar fii de mare distanta dintre noi, oricat de mult am sta separati, oricat ai vrea tu sa nu te iubesc eu tot te voi iubii!
Cuvintele lui m-au inmuiat complect, iar ochii mei erau inlacrimati!
Eu: Nu stii cat de fericita sunt acum!!
L-am sarutat apoi m-am ridicat ducandu-ma spre baie cu hainele in mana... M-am imbracat apoi am iesit si l-am vazut si pe Zayn imbracat!
Eu: Ce facii?
Zayn: Pai azii am si eu o zii libera si m-am gandit sa o petrecem impreuna!!
Eu: Ti-am mai spus ca te iubesc??
Zayn m-a loat de mana si impreuna am iesit din camera lui, cand mai avea putin si ajungeam la scari, mai exact cand eram in fata camerei lui Harry, Cara iese de acolo doar intr-o camasa de-a lui... Am mormait un "Bitch", iar Zayn a chicotit, apoi mi-a soptit sa ma calmez! De dragul lui nu i-am sarit sosetei in cap, dar daca era dupa mine de mult era chiala! Am coborat scarile iar cand sa pun piciorul pe ultima treapta Harry iese din bucatarie doar in lenjerie!
Harry: 'Neatza! Voii nu puteti fii silentiosii?
Eu: Harry daca mai comentezii ceva iti bag pumnul pe gat! Cum puiii meii mai ai tupeu sa vorbestii cu mine dupa ce i-ai facut prietenei mele?
Harry: Intrebarea e ce mi-a facut ea mie!! Ai vazut ziarul din dimineata aceasta?? Pe prima pagina e o poza in care ea ma palmuieste!
Eu: Paii daca asta meritii!
L-am tras pe Zayn de mana si am iesit afara din casa lor mergand spre a noastra... Cand am deschis usa Denuu a sarit repede cu gura pe mine...
Denuu: Unde ai umblat toata noaptea domnisoara?
Eu: La Zayn!
Denuu: Si ce ati facut?
Eu: Sex...
Denuu: Haii ca era si sa te cred! Pe bune ce ati facut? V-ati uitat la filme, v-ati giugiulit, ce?
Eu: Crezii ce vreii, eu nu te mint!
Denuu: Adica tu, tu cea inocenta ai facut asta?? Sunt si mandra, dar si dezamagita de tine!
Eu: Eu sunt mandra! Acum sorry dar noi mergem sus! Sa nu ne deranjeze careva!!!
Am urcat sus in camera mea, iar resul zilei am pentrecut-o lenevind cu Zayn... Iubeam sa fac totul alaturi de el, chiar totul!!
^Didii^

Seara trecuta nu m-am gandit decat la Niall si la faptul ca nu il vazusem toata ziua.. Asa ca azii am decis sa ii fac o vizita! M-am imbracat cu un maieu larg alb cu semnul pacii, o pereche de blugi rupti si niste tenesi in picioare, mi-am ondulat parul, m-am machiat putin si am plecat spre Niall.. Cand am ajuns usa mi-a dost deschisa de o sprancenata, slaba si urata ca dracu..
Didii: Buna Niall e acasa?
Urata: Da... E la el in camera cred... Dar tu cine estii?
Didii: Nu e treaba ta! Ar trebui sa te intreb eu cine esti tu!
Urata: Ma numesc Cara si sunt iubita lui Harry...
Cand am auzit ce mi-a spus sprancenata aia am crezut ca o iau de parul ala urat si ars si o arunc la mama dracu... Dar norocul ei a fost ca Niall cobora scarile asa ca am figit la el imbratisandul!!
Niall: My little princess mi-a fost dor de tine!
Eu: Si mie de tine cartofiorul meu!
Apoi l-am sarutat si ne-am mai imbratisat odata! Muream de dorul lui! Ierii credeam ca voi pocni, nu alta!
Niall: Haiide la o plimbare! Doar noi doi!!
Nu am ezitat si l-am prins de mana amandoi iesind pe usa afara, soseta aia urata se uita cu o fata de cretina la mine, mai ca imi venea sa ii dau un pumn!!
^Blonda^
Buff... De cand eu si Harry nu mai formam un cuplu simt ca viata mea nu mai are rost! Am incercat sa imi umplu timpul cu altceva, dar mereu imi apar planurii diabolice in capsorul meu nebun cum sa o sperii pe Cara... Si am gasit unul perfect!! Decii o sa iau numarul ei de la Zayn si apoi ii dau mesaje cu necunoscut si apelurii din acelea stranii ca in filme!!:)) Si pe urma ma maschez in criminal si o calc cu masina!! Ehh sau poate doar voi incerca sa trec peste, nu va fii asa de greu!!
Inghit in sec si ma uit la telefonul meu care vibra pe burta...
Blonda: Heii ce facii?
Mada: Heii bine uite ma gandeam sa iesim!! Vreii??
Blonda: Si unde mergem?
Mada: Unde vreii tu! Ce spuii de o plimbare! Sigur te va relaxa si te va ajuta sa te gandesti mai bine la cele inamplate!
Blonda: Ar fii ok! La cat esti ma noi?
Mada: Cam in jumatate de ora! Te-am pupat!
Blonda: Ok si eu!
I-am inchis apoi am fugit spre dulap nestind cu ce sa ma imbrac. Dupa 10 minute de gandire m-am decis sa imi iau o rochie albastra, peste o jacheta de blugi si in picioare niste sandale... Mi-am aranjat cat de cat parul, mi-am pus niste cercei in urechi apoi m-am machiat si am coborat jos in living unde Malik si Malika se sarutau de zor... M-am asezat langa ei pe canapea fara sa scot vre-un sunte, iar ei nici nu ma remarcau! Am scos un tusit sec, apoi amandoi s-au oprit si m-au privit!
Natt: Ohh sorry nu te-am vazut! Unde mergii?
Blonda: Sa ma vad cu Mada... Trebuie sa apara si el!
Zayn: Vad ca ai trecut peste Harry!
Blonda: Mda, se poate spune si asa, dar inca incerc sa trec peste!
S-a auzit soneria de la usa asa ca m-am dus sa raspund... Cand am deschis usa l-am vazut pe Mada cu un buchet de trandafiri albi in mana asa ca l-am imbratisat.. Mama dar ce bine a iesit imbratisarea, pentru ca in acel moment Harry si soseta lui ieseau din casa...
Blonda: Ohh esti un dulce nu trebuia!
Mada: Ba da, trebuia!
L-am sarutat pe obraz apoi am intrat sa pun florile intr-o vaza si impreuna am plecat la plimbare! Cand ajungem in fata casei baietilor il vad pe Harry cum ii deschide portiera sosetei, iar ea il saruta si intra!
Blonda: Vrea joc dur ha?? Ma ajutii?
Mada: Ma bag!!
L-am loat si eu pe Mada de mana si mi-am asezat capul pe umarul sau... Harry privea gelos tota faza, iar eu zambeam multumita... Dupa ce masina lui s-a facut nevazuta eu si Mada ne-am indepartat eu multumindu-i pentru ca m-a ajutat! Am continuat drumul linistiti, fara a spune vreun cuvant pana Mada a spart ghiata!
Mada: Sa stii ca te-ai schimbat foarte mult! Te-ai schimbat in bine!
Blonda: Aici ai dreptate! Am avut multe lucuri care m-au facut sa ma schimb... si unul dintre ele a fost Harry... Adica pentru el am devenit mai matura! Si acum uite... uite ce s-a intamplat!
Lacrimile si-au facut simtita prezenta pe fata mea, iar Mada m-a loat in brate soptinumi la ureche ca totul va fii bine... Cum sa il cred? Cum??? Eu care l-am iubit pe Harry foarte mult desi a fost un timp scurt... Si cum sa fie bine?? Harry al meu acum este cu soseta aia stearpa si deformata!
Mada: Toti vom fii alaturi de tine, chiar toti! Nu iti fa griji!!
Mada pot sa spun ca prin dulceata din el si caracterul sau simpatic te face sa te indragostesti de el incet, incet, dar fara sa iti dai seama...
Am continuat plimbarea pana cand am ajuns in dreptul paduri, m-am uitat la ea pentru cateva secunde apoi l-am vazut pe Mada ca intra...
Blonda: Ce ai de gand sa faci??
Mada: Haide vei vedea...
M-a prins de mana si m-a tras dupa el pana am ajuns la o poiana minunata...
Mada: Acest loc te va ajuta sa te relaxezi! Ve-i vedea!
Blonda: Zicii tu? Haii fie te voi crede....
Si am inceput sa zburd pe acea campie....
^Natt^
Orele treceau iar eu si Zayn nu ne saturam unul de celalalt.. Pana la urma am reusit sa ma desprind de el, dar cu greu, si am fugit sa imi iau laptopul pentru a verifica mail-urile... Cand deschid am vazut ca aveam un mail pe care scria "House of Night" mai aveam putin si tipam in timp ce citeam mail-ul pentru ca voii fii actrita principala si in acest serial... Dar cand am continuat sa citesc bucuria mea s-a transformat in tristete... Fimul se regiza pe platourile de filmare din L.A., cum ii voi spune lui Zayn ca trebuie sa il parasesc pentru film? Cum?? Sunt mai mult decat terifiata, iar asta se vede pe fata mea...
Zayn: Ce s-a intamplat bebe?
Ii arat si lui laptopul apo el citeste si imi zambeste dulce
Zayn: Asta e bine bebe! Nu ai spus tu ca vreii sa fii mare actrita la Hallywood??
Eu: Ba da... dar asta inainte sa aparii tu in viata mea...
Zayn: Bebe ai uitat ce ti-am spus?? Oricat de mare ar fii distanta dintre noi, oricat de mult am sta despartiti, eu mereu te voi iubi!
Atunci Zayn m-a sarutat dulce... L-am imbratisat si mi-am afundat capul in umarul sau incepand sa plang...
Zayn: Bebe nu plange!!
Eu: Dar Zayn, cum te voi vedea?
Zayn: Stii ca luna viitoare ne incepe turneul in America nu?
Eu: Da, si ce e cu asta?
Zayn: Avem si in California concerte... Veii veni sa ne vezi, iar eu iti promit ca voii fi la platourile de filmare sa te vad!
Eu: Te iubesc asa de mult!
Zayn: Si eu!
L-am sarutat apoi am continuat sa ma uit peste scenariul filmului...
Peste o jumatate de ora Didii intra in camera mea plina de lacrimii...
Eu: Heii, heii ce s-a intamplat?? De ce plangii?
Didii: Stii ca acum cateva saptaminii am dat proba pentru un rol in Casa Nopti... Nah si acum am primit rolul..
Eu: Stiu, eu sunt actrita principala Zoey Redbird...
Ne-am imbratisat spunand ca totul va fii bine pentru ca ne avem una pe alta si pe Nicole care si ea obtinuse un rol in film... Didii a plecat sa ii la Niall sa ii spuna ca si eu joc in acel film apoi eu si Zayn am ramas singurii... Eu am inceput sa plang stind ca peste cateva zile voi pleca si nu o sa il mai vad!

Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu