Prima dimineata in Londra de cand m-am intors, pot sa spun ca si una dintre cele mai frumoase, pentru ca atunci cand m-am trezit am vazut zambetul superb al lui Zayn si ziua mea a devenit extraordinara...
Zayn: Morning Bebe!
Eu: Morning hon'
Si apoi a urmat un sarut dulce! Pot sa spun ca ma cred una dintre cele mai norocoase fiinte de pe aceasta planeta, adica stateam intr-o casa mare impreuna cu cele mai bune prietene ale mele, eram o actrita cunoscuta si aveam un iubit minunat! Asta este viata perfecta, mai ales ca si prietenele mele sunt fericite cu iubiti lor!!
Zayn: Mergem jos?
Eu: Ok! Haide sa facem clatite!
Zayn: Ok!
Am coborat amandoi jos si am inceput sa facem clatitele, bineinteles ca mai mult ne giugiuleam decat sa gatim, dar clatitele noastre pun pariu ca vor fii grozave deoarece sunt facute cu multa dragoste! Cum radeam noi am reusit sa le trezim si pe fete asa ca imediat prezenta lor, dar mai ales a lu Denuu s-a facut simtita in bucatarie...
Denuu: Terminati cu giugiulitul si uitativa la clatita aia care se arde!
Nu ne prea pasa daca una din clatitele dragostei se ardea, adica era doar o clatita, iar noi eram prea ocupati cu relatia noastra perfecta! Ne-am asezat la masa eu stand intre blonda si Zayn... Am putut citi nefericirea si dezamagirea de pe fata prietenei mele asa ca am intrebat-o ce a patit, iar ea a ezitat raspunsul, dar pana la urma dupa privirile insistente pe care eu si Denuu i le aruncam a acceptat:
Blonda: M-am drogat!
Denuu: TE-AII CE??? TU VREII SA TE OMOR ACUM???
Eu: CUM CASTRAVETI MEI AI PUTUT FACE ASTA??? UNDE PUII MEI TI-A FOST CREIERASUL ALA BLOND??
Blonda: Stati calme, nu a fost nimic grav, chiar daca am lesinat pe strada!
Eu: Ai mai si lesinat pe strada?? Gata decii nu mai ai voie sa iesii afar din casa!!
Denuu: Cine te-a adus in starea asta??
Blonda: Prefer sa nu vorbesc despre asta!!!
Eu: Zayn si fetelor ne scuzati, dar eu, Denuu si Roberta trebuie sa discutam ceva foarte serios..
Toate 3 ne-am ridicat de la masa si am urcat sus in camera lui Denuu pentru a vorbii!
Denuu: Acum varsa tot!
Blonda: Paii stii cand am aterizat ierii Zayn si Niall au venit dupa Natt si Didii, dar Harry nu era, asa ca am mers eu la el acasa crezand ca uitase ca azi aterizam. Cand am intrat in casa nu era nimeni, dar de la etaj se auzeau niste sunete asa ca am mers sa verific! Si de unde credeti ca se auzeau acele sunete? Camera lui Harry asa ca am intrat, iar el era calare peste o fata blonda cu speancene urate si fara pic de forme... De nervi i-am spart una din sculpturile lui cu saci aia de purecii si am plecat inecandu-mi amarul intr-un pliculet de prafuri, pana cand am lesinat pe strada. Cred ca Mada m-a gasit pentru ca m-am trezit la el acasa cu Didii in fata mea, ea crede doar ca am lesinat, habar nu are de etnobotanice si nici nu stia ca eu si Harry ne-am certat, de aceea l-a chemat si pe el la Mada, cand noi ieseam sa venim spre casa el vroia sa intre si cand l-am vazut l-am loat la palme si un fotograf ne-a surprins asa ca voii fii vedeta.... Deja vad titlurile "Harry luat la palme si pumni de o fana nebuna!"
Denuu dupa ce a auzit tot a deschis usa, iar eu am fugit dupa ea..
Eu: Unde mergii?
Denuu: Sa ii dau o lectie cretului! Crede ca imi poate ranii prietena si scapa asa usor??
Eu: Staii ca vin si eu!!
Blonda: Nu fetelor, lasati-l in pace!
Amandoua am plecat nervoase trantind usa in urma noastra si cand am intrat in casa toti 4 erau in living... Am intrat amandoua nervoase si l-am loat pe Harry la palme... ceilalti se uitau speriati la noi si ne-au intrebat ce am patit!
Denuu: Noii nimic, dar prietena noastra s-a drogat din cauza lui!!
Harry: Nu stiam ca s-a drogat!
Eu: Nu stii cam multe Harry!
Louis: Harry cum ai putut?? Staii dar ce a facut??
Harry: Am inselat-o cu Cara!
Liam: Harry nu din nou Cara! Fata aia e ca un ghimpe in picior!
Harry: Dar daca ma satisface!
Eu: Lasa ca te satisfacem noi amorezule!
Si buf din nou o palma... si buf alta...
Niall: Fetelor ne pare rau pentru Roberta, dar noi nu am stiut ce este in creierul bolnav a lui Harry...
Harry: Chiar imi pare rau ca din cauza mea s-a drogat! Ma duc acum la ea sa imi cer scuze, sper doar sa nu fie prea tarziu!
Denuu: Ai noroc ca Mada a gasit-o si a dus-o la el acasa!
Eu: Nici sa nu te gandesti sa te ducii sa o vezii! Iti spun asta pentru binele tau!!
Dar credeti ca ne-a ascultat? Mnuu!! Nu ne-a ascultat si a fugit spre casa noastra, noii find in urma lui... Cand am intrat inauntru Zayn era singur in living asa ca am mers si eu la el... Nu aveam de gand sa ma mai bag, pentru ca deja era problema lor, chiar daca ma framanta pe interior faptul ca nu ii pot sarii in cap!!
Zayn: Ce s-a intamplat bebe?
Eu: E vorba de Roberta, ma ingrijoreaza, ieri s-a dorgat din cauza lui Harry care a inselat-o!!!
Zayn: Imi pare rau! Nu am stiut!
Eu: Nu e vina ta!!!
^Blonda^
Stateam pe pat si priveam spre balconul deschis, cand de odata il vad pe Harry intrand in camera mea cu o fata de distrus. Asta m-a facut sa scot bata de baseball de sub pat!
Harry: Am venit sa discutam!!
Blonda: Fugi!!
Harry: Dar...
Blonda: Iti dau 3 secunde, daca nu fugii te nenorocesc!!!
Vazand ca nu pleaca am inceput sa fug dupa el pana cand a iesit afara din casa si inca il fugaream pana cand am ajuns in fata casei lor, iar el a intrat apoi mi-a inchis usa in nas!! Zici ca eram in filmele cu prosti, dar totusi puteam sa spun ca a fost amuzant sa fac asta... In timp ce stateam in fata casei si radeam cand l-am vazut pe Mada..
Blonda: Heii my hero!
Mada: Heii.... Ce faci?
Blonda: Biine uite fugaresc gandaci...
Mada: Vreii sa mergem sa bem o cafea?
Blonda: Haii la mine, adica nu pot merge cu tine in oras in pijamale!*rade*
Am mers spre Mada si l-am imbratisat apoi se pare ca Harold s-a decis sa deschida usa!
Harry: Imi pare rau!
Blonda: Si mie ca am avut incredere in tine!!
Mada: Mergem?
Harry: Deja trecii la altcineva?
Blonda: Mnuu! Eu si Mada suntem doar prieteni, pecand tu si Caca aia sunteti mai mult!!
Harry: Cara!
Blonda: Ma rog Caria!
Am plecat cu Mada spre casa si cand am intrat i-a, vazut pe Natt si pe Zayn mozolinduse de mama focului in living, ei cica se uitau la film!
Blonda: Ce face familia Malik?
Zayn: Bine, voi? Staii putin tu m-ai clonat??
Asta m-a facut si pe mine, dar si pe Natt sa radem, Mada semana izbitor de bine cu Zayn, parca erau Gemeni...
Natt: Nu hon' nu te-o clonat, nu are cum sa te cloneze, tu esti unic!!*si il saruta*
Zayn: Ma simt mai bine acum!!
Blonda: Noi mergem sa bem o cafea
Zayn: Nu mergem si noi bebe??
Natt: Hai sa iesim cu micuta Pinkie la plimbare!!
Zayn: Ok...
Amandoi au urcat sus, iar eu si Mada am intrat in bucatarie unde am baut o cafea cu lapte si frisca! Restul zilei i-am povestit amicului meu frumusel tot ce am pe suflet, iar el se pare ca ma sustinea si ma consola...
^Natt^
Am urcat sus, iar Zayn mi-a ales tinuta cu care sa ma imbrac, mda azii ma las pe mana lui!:)) Pot sa spun ca a fost o alegere buna pentru ca mi-a placut felul in care m-a imbracat. Am loat-o pe micutza Pinkie care acum avea accesori rosii ce se asortau cu tinuta mea si am iesit afara toti 3 mergend spre parc... Am avut o plimbare linistita si cand am ajuns in parc am eliberat-o pe micuta Pinkie care era in al noualea cer, dar nu a fost o idee prea inspirata, pentru ca a frugit de mine...
Zayn: Staii calme, te iubeste si se va intoarce!
Eu: Si daca nu e asa?
Zayn: Se va intoarce stiu sigur asta!
Apoi a urmat un sarut dulce si micuta Pinkie s-a intors in picioarele mele... Am loat-o in brate si am sarutat-o si pe ea pentru a nu se simti geloasa apoi i-am pus din nou lesa!! Ne plimbam prin parc pana cand am vazut o banca libera si ne-am asezat pe ea...
Am mai stat in parc inca jumatate de ora, iar apoi am plecat inspre casa... Azii aveam chef de prima seara de nebunii, cred ca v-ati prins... Eram pregatita de sa fac acest pas in relatia mea cu Zayn, dar intr-un fel am simtit frica! Cand am intrat in camera stiam ca eram gata de asta, sau poate nu??
Am mai stat putin, iar eu am renuntat la aceea idee nebuna spunand ca maine o voi pune in practica... Zayn a plecat acasa, iar eu am ramas singura in camera...
A trecut o zii intreaga in care nu l-am vazut pe Zayn pentru ca am fost la un interviu, iar el la altul.... Cand am ajuns acasa simteam o nevoie nebuna de al vedea asa ca mi-am loat inima in dinti m-am imbracat cu o pereche de pantaloni cu talie lasata gri inchis, un maieu gri deschis, in picioare niste adidasi de la Nike, m-am machiat si mi-am facut unghile cu lac negru. Mi-am prins parul intr-o coada si am fugit spre casa baietilor... Cand am sunat la usa mi-o deschis o maimuta...
Maimuta: Ce vrei?
Eu: Haii date din fata mea ca nu am chef de mutra ta!! Unde e Zayn?
Maimuta: Sus...
Eu: Ok!!
Dupa ce am dat-o pe maimuta aia sprancenata din calea mea am urcat scarile fugind spre camera lui Zayn... Cand am deschis usa l-am vazut stand in pat si uitanduse la televizor!! Cand m-a vazut ca am deschis usa s-a ridicat din pat, iar eu am fugit la el in brate si l-am sarutat mai pasional ca niciodata... L-am trantit pe pat apoi m-am urcat peste el!!
Zayn: Ce ai de gand??
Eu: Cred ca deja stii!!
Am zambit pervers apoi i-am dat tricoul jos... El nu s-a lasat mai prejos si mi l-a dat si mie apoi s-a urcat peste mine... Pana la urma am ramas amandoi doar in lenjerie...
Zayn: Esti sigura?
Eu: Da!!
Zayn: Va durea!!
Eu: Sunt constienta de asta!
Peste cateva minute eram amandoi goii pusca, iar corpurile noastre s-au contopit, prima mea reactie a fost sa scot un sunt de durere, dar durerea s-a transformat in placere... Am continuat asa timp de jumatate de ora in timp ce nu ne dezlipeam buzele... Intr-un final el a cazut extenuat langa mine, iar amandoi respiram greoi... Mi-am pus capul pe pieptul lui si i-am zambit dulce... Eram fericita ca am facut acest pas!!
Zayn: Te iubesc!
Eu: Si eu!!
M-a sarutat pe crestetul capului si apoi am inchis ochi adormind...


Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu