Ieseam din Mall inca razand cand am dat cu ochi de Paul care era incarcat de bagaje mai ceva ca mine in sezonul reducerilor... L-am ajutat si noi, iar spre fericirea mea imi cumparase un cadou... era o tinuta adorabila pe care numai un artist al modei asa ca Paul putea sa o aleaga... Dar eu nu eram singura pentru care Micutul facuse cadouri, si blonda primise un cadou de la el. Si ei ii facuse cadou tot o tinuta! Micutul asta imi era ca un frate, acum ca Zayn nu mai era prietenul meu si ca Stefan se mutase. Am intrat toti 3 in masina mea, l-am sarutat pe Taylor si am plecat inspre casa. Ajungand am fugit repede sus si am probat tinuta de la Paul, cum ma asteptam imi venea perfect asa ca am pus-o in dulap si m-am schimbat in asta:
http://www.polyvore.com/nemo/set?id=51837762 si am coborat jos spunandule prietenilor mei ca plec sa fac o plimbare. Am iesit afara si mi-am bagat castile in urechi mergand linistita inspre padurea de la capatul cartierului. Am ajuns acolo dupa jumatate de ora de mers pe jos deoarece cartierul meu era unul extrem de mare si eu stateam mai aproape de oras decat de padure. Am intrat in ea si m-am dus la locul meu secret. Era o poiana chiar in mijlocul paduri pe unde trecea si un parau magnific si era o liniste ce te ajuta sa iti pui ordine in ganduri. Am avut ceva de mers si pana la poiana, dar meritase. Cand am ajuns m-am asezat pe o piatra si priveam paraul minunat ce trecea prin fata mea, imi aminteam de momentele copilariei cand mergeam cu bunicul in astfel de locuri si stateam acolo ore in sir fara a ne plictisi. Am stat pe acea piatra timp de o ora si am admirat incontinuare parul minunat ascultand susurul apei si trilul pasarilor. Dar la un moment dat m-am ridicat si m-am indreptat spre un lac care se afla destul de aproape de acea poiana. Cu cat ma indepartam mai mult de parau cu atat susurul apei se auzea mai putin. Am ajuns la lac si m-am asezat langa un copac de langa acesta sprinjininduma de trunchiul lui, mi-am pus castile in urechi si m-am lasat moale privind cerul si soarele care apunea. Am inchis ochi si imi imaginam ca sunt acasa ca stau pe balconul camerei mele si impreuana cu prietena mea Ariana priveam apusul inainte de a ne pregati pentru o petrecere in pijamale. Vedeam cum mama venea cu doua cuti imense de pizza si doua sticle mari de suc in camera mea si le lasa pe masuta de cafea de langa canapea in timp ce noi ne bateam cu pernele si ascultam muzica la maxim, apoi picam ostenite pe pat sau pe canapea si suflam ingreunate. Ahh cat imi lipseau acele momente! Acele momente de la 13-14 ani cand era adolescenta la inceput, chiar si acele momente cand plangeam ca din gura de sarpe cand imi aparea cate un cos, sau chiar si momentele in care mai aveam putin si ma bateam cu Stefan pe telecomanda din living. Mi-am lasat capul intr-o parte si priveam stelele, eram singura intr-o padure doar cu niste pasarele inocente. Am inchis din nou ochi si o lacrima mi s-a prelins pe obraz, pentru ca incepea sa imi para rau ca am crescut! Cand eram mica imi doream sa fiu mare si acum cand sunt mare vreau sa fiu iar mica, la 13 ani imi doream sa scap de acea viata cu acei colegi retardati si acum mi-ar placea sa ma intorc la ei chiar daca uneori ma faceau sa plang, dar toate astea faceau parte din viata de adolescenta... Am deschis ochi si m-am ridicat de langa copac pasind inspre iesirea din padure, dar nu inainte de a arunca cateva piertre pe apa facand broscute, in acel moment am fost coplesita de amintirile sfariturilor de vara, cand eram la sat cu prieteni mei si faceam concursuri cu astfel de broscute. A urmat un oftat prelung, iar apoi m-am intors si am iesit din padure, cu greu din cauza intunericului, dar reusisem sa ies. Mi-am pus castile in urechi si ascultam melodia lui Pink-Family Portait:
http://www.youtube.com/watch?v=hvpQsPKEwbw, desi era veche mie imi placea foarte mult. M-am indreptat cu pasi lenesi spre casa ascultand tot felul de melodi. Cum mergeam lenesa privind felinarele care luceau si uitanduma la fiecare casa analizand modelul am simtit un fior ce imi cutremura tot corpul, incepuse sa mi se faca frig asa ca m-am uitat la ceas si am vazut ca era ora 23:30... cand ajungeam eu acasa puteam face ritoalul Bloody Mary... gandul asta m-a facut sa rad si apoi mi-am conituat drumul grabind putin pasul din cauza frigului si studiind in continuare casele din cartierul meu...
Cum mergeam eu agale pe strada si admirand fiecare casa si tot ce era in jurul ei am vazut un baiat imbracat in: https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjGAkPZ050mLjtXoNd25XPtuR6DgL0-QtJN5qGMyaoEGj9IhchieJN-14AixwKmMFfsiZbsTQ91gysIygQHGejmGPY-6hSBWMwoTwFrPO82gC8EbMA5JQiw7msS873GcM9Dy0dPnu5O2_QM/s1600/Bershka.jpg si m-am uitat mai bine la fata lui si am observat ca era chiar Mister Malik. Singur mergân la fel ca mine pe strada.... Mi-am intors privirea in speranta sa nu ma observe si am grabit pasul, dar el m-a observat si m-a strigat. In acel moment m-am prefecut ca nu l-am auzit si am mers mai departe, dar a fugit inspre mine si eu mergeam normal ca si cum nu s-ar intapla nimic, Cum eram cu muzica data mai incet in casti il puteam auzi cum imi striga numele fiind in spatele meu. Mi-am dat o casca jos si m-am intors cu o fata urata la el.
Eu: Ce vrei?
Zayn: Niste explicati! Ce ati avut azi cu Perrie la terasa? De ce ati vrut sa o faceti de ras!
Eu: Zayn, intelege ca am scuipat pe ea din greseala si Robe nu o suporta doar din cauza faptului ca e extra machiata!
Zayn: Stiu asta ma deranjeaza si pe mine. Dar ai vazut-o fara machiaj?? E horror!*rade*
Eu: Si atunci de ce esti cu ea?
Zayn: Pentru ca avem o conexiune speciala.... Tu de ce esti cu Taylor?
Eu: Pai eu si Taylor ne-am indragostit imediat dupa primul sarut din film... E complicat, eu il adoram de mai multa vreme, dar cand l-am cunoscut m-a dat gata!
Zayn: Deci il iubesti sa inteleg?
Eu: Nu, nu il iubesc. Dar nici nu mai e mult pana acolo!
Zayn: Nu te inteleg.... ce vezi la el?
Eu: Pai este intr-un singur cuvant perfect! Este singurul baiat care m-a facut sa simt fluturi in stomac cand m-a sarutat si este singurul baiat de care nu ma pot satura nici daca m-ar saruta de un milion de ori! Dar eu ar fi trebuit sa te intreb... Ce doamne iartama vezi la Peria aia stricata de par?? E si urata si zici ca o conectat-o masa la priza cand era mica!
Zayn: Pur si simplu m-am indragostit de ea... Poate tu nu intelegi, poate multi nu inteleg, dar eu o plac! Si sunt inca extrem de suparat pe prietena aia a ta dupa ce i-a facut! Si nici pe tine nu mi-a trecut supararea!
Eu: Soarta! Acum nu voi pica in genunchi ca esti tu suparat! Azi as fi vrut sa vorbesc cu tine, dar nu cred ca avea sens! Oricum de cand te-ai impacat cu Perrie ai din nou fite si asta nu imi place! Eu acum trebuie sa plec! Pa!
Zayn: Asteapta vin cu tine!
Eu: Ma descurc si singura!
Zayn: Stam in aceiasi parte!
Eu: Nu imi pasa vreau sa merg singura!
Mi-am bagat casca la loc si am continuat drumul fara al baga in seama pe Zayn care mergea in stanga mea. Vantul a inceput sa sufle cu putere asa ca pielea mea a reactionat si s-a facut de gaina. Zayn a observat asta asa ca mi-a dat bluza lui de treining, eu am refuzat-o si am grabit pasul. El a venit repede dupa mine si mi-a pus-o pe umeri!
Eu: Nu am nevoie de atentia ta!
Zayn: Dar eu vreau sa ti-o dau!
Eu: Si eu nu vreau sa o primesc! Acum lasa-ma!*si a dat bluza lui de treining jos de pe umeri aruncand-o pe in strada*
Mi-am continuat drumul dardaind de frig dar eu cum sunt Zoro nu am nevoie de ajutorul nimanui, mai ales a lui Zayn. Intr-un final ajung si eu acasa si intru pe poteca fara sa spun nimic si in momentul acela fugeam spre casa din cauza frigului.. Zayn m-a salutat, dar din nou m-am prefacut ca nu il aud! Cum am intrat in casa becul s-a aprins si in fata mea a aparut Blonda...
Robe: Unde umbli la ora asta domnisoara?
Eu: Pai stii am fost in padure!
Robe: In padure cu Zayn nu?? Nu mai ai voie de maine sa iesi afar din casa!
Eu: Cine zice?
Robe: Eu...
Eu: Dute draq! Cine esti tu? Mama? Nici pe ea nu o ascult da pai pe tine!
Robe: Ah nemernic-o!! Haide vin-o si povestestemi ce s-a intamplat!
Am mers cu Robe in sufragerie si ne-am asezat pe canapea eu incepand sa ii povestesc tot ce s-a intamplat! Apoi am urcat sus si am facut un dus scimbandu-ma in tricoul uitat de Zayn la mine si o pereche de boxeri... nu am idee de ce m-am imbracat cu tricoul lui, dar imi placea sa stau cu el pe mine! Imediat ce m-am pus in pat am si adormit, urmand sa vad ce ma mai asteapta si maine.
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu