marți, 7 august 2012

Capitolul 17

^Natt^

           Ce doamne iartama discuta aia atata?? Parca ii face declarati de dragoste... Ahh staii chiar asta face! 
          M-am ridicat si am pornit pe scari catre camera blondei... Dar in urma mea era Zayn asa ca atunci cand am ajuns la etaj m-am intors la el:
Zayn: Ce ai de gand sa faci?
Eu: Sa fac niste verificari.. Tu?
Zayn: Ma gandeam sa vin si eu cu tine..
          Nici unul din prieteni nostri nu stiau ca noi suntem impreuna... Asa ca nu puteam sa facem nici o miscare in preajma lor...
Eu: Ma bucur ca ai venit!
Zayn: De ce?
Eu: De asta!
          Si l-am loat in brate! Niciodata nu cred ca ma voi satura de imbratisarile lui!
Zayn: Si mergem sa vedem ce fac ei?
Eu: Mnuu... Mergem sa vedem ce facem noi! 
Zayn: Adica??
Eu: Pai nu era vorba ca ne uitam la film??
Zayn: Nu am chef de film... 
Eu: Atunci haii sa facem altceva!
Zayn: Un twitcam, noi doi... Sa vada lumea ce prieteni buni suntem noi.
Eu: Aha doar prieteni! Biine foarte bine...
Zayn: Doar in ochii lumi prieteni.. In rest suntem noi! Ne completam unul pe celalalt!
Eu: Ohh m-ai convins hai sa facem twitcam-ul ala!
          M-a loat in brate si am plcat la mine in camera, unde am inchis usa si am deschis laptopul pentru a face un twitcam... A intrat si a dat drumul filmari la inceput find numai el, eu ducanduma dupa niste popcorn si suc... Cand m-am intors se pare ca raspundea la intrebari!
Fana: Zayn este adevarat ca tu si Victoria nu mai sunteti impreuna?
Zayn: Da...
Fana2: Si ai pe cineva??
          Eu mimam din fata sa spuna ca nu!! Iar el m-a ascultat spre fericirea mea asa ca am avut timp sa merg ca sa ma schimb, doar nu puteam aparea in twitcam imbracata ca pentru interviu.. Asa ca m-am schimbat repede in: http://www.polyvore.com/untitled_24/set?id=55535877 si m-am asezat langa Zayn pe pat, dar nu intram in cadrul camerei...
Zayn: Si acum vreau sa vi-o prezint pe cea mai buna prietena din toata lumea! Nathalie Smith!
Eu: Ohh te rog, nu cred ca sunt asa de buna prietena!
Zayn: Oh ba da estii.. Trecii aicii!
          Si m-a tras langa el... La noi se uitau o multime de oameni cea ce m-a cam emotionat!
Zayn: Ea e Natt... Putin cam timida!
Eu: Ba nuu!!!
Zayn: Ohh Actrita s-a enervat!
Eu: Mai taci!*rade*
Fana3: Zayn ne canti ceva? Cum ar fii melodia lui Bruno Mars The Lazy song?
Zayn: Sigur...
          A inceput sa cante iar eu ma uitam fascinata la el... Avea o voce asa frumoasa, la fel de frumoasa ca si el!!<3
Zayn: Si Natt canta!!
Eu: Ba nuu!!
Zayn: Filmuletul de la ziua ta spune altceva!!
Fana4: Natt ne canti si noua ceva? Poti sa canti Call me maybe?

Eu: Imi e frica!
Zayn: Stim asta!*rade*
Eu: Te urasc!!
Zayn: Mintii!!
Eu: Ai dreptate!*rade*
          Am inceput sa cant melodia in timp ce ma uitam la telefonul meu care intamplator avea o husa cu Call me maybe..:)) 
Fana5: Wow ai o voce minunata!
Zayn: Si eu i-am spus, dar ea nuuu!!
          Am mai filmat o vreme Zayn raspunzand la intrebari si eu uneori cand era vorba de mine sau de film... Dupa o ora de filmat am orpit si am inceput amandoi sa radem... M-am ridicat din pat si am coborat jos vazand ca ceilalti nu mai erau... Asa ca m-am dus in camera blondei sa vad daca macar ea era si cand am deschis una am vazut-o imbratisanduse cu Harry... Cred ca stateau asa de ceva vreme... Doamne cat de dragutzi erau! Am inchis usa si am mers din nou in camera mea unde Zayn se juca Temple Run pe telefonul meu... I-am loat telefonul si l-am intrebat daca nu vrea sa mergem ca ne plimbam pentru ca era numai ora 6 seara...El m-a aporbat si am plecat in parcul din cartier... Cand am ajuns acolo ne-am asezat pe o banca si am inceput sa vorbim... Nu era nimeni cunoscut in jur asa ca ne mai si sarutam din cand in cand totul find asa de dulce!! La un moment dat aud o voce striganuma si imi intorc capul si l-am vazut pe Chris... Am si uitat... Bine ca doar stateam in acel moment cu Zayn pe banca si nu se intampla nimic...
Chris: Te-am cautat azi la scoala si nu te-am gasit!
          Si da sa ma sarute eu intorcandumi capul..
Chris: De ce ma respingi parca eram impreuna!
Eu: Nu, nu eram si nici nu suntem! Imi pare rau, dar m-am saturat sa alerg din floare in floare... Si daca ai fii fost cu mine tot lunia vitoare ai fi fost singur sau inselat, decii nah!
Chris: Ce vrei sa spui??
Eu: Am pe altcineva!
          Chris parea destul de nervos asa ca nu i-am dat atentie si m-am asezat pe banca linistita...
Zayn: Esti rea!!
Eu: Stiu ca iti place!*rade*
Zayn: Ai mare dreptate aici!
Chris: Deci esti cu el sa inteleg?
Eu: Pai, pai... 
Zayn: Mda!! Acum carate!!
Chris: Vei suferi din nou! Iti spun eu sigur! 
Eu: Si tu daca nu iti ti gura aia!
          Chris a plecat, iar eu si Zayn ne-am ridicat de pe banca indreptandune spre casa... Pana si drumul a fost sweet deoarece ne tineam de mana <3 Ahh totul este Lapte si miere in viata mea acum(special pentru Von B).
          
^Blonda^

          Cred ca am stat imbratisata cu Harry cam o ora intreaga... Imi placea acea senzatie de siguranta pe care o aveam in bratele sale... Pana la urma am rupt imbratisarea si l-am privit in ochi sai atat de verzi el uitanduse in ochi mei albastri... 
Blonda: Si acum ce urmeaza?
Harry: Nu stiu despre tine, dar eu vreau sa traiesc clipa!
Blonda: Si eu! Si vreau sa o traiesc in bratele tale!
Harry: Si eu!!
          Si a urmat o alta imbratisare si apoi un sarut! Am mai stat uitandune la TV apoi Harry a trebuit sa plece acasa, cea ce m-a cam intristat... Cand am avut sarutul de ramas bun Rebe a intrat peste noi si a afisat o fata foarte dezamagita fugind in camera sa! L-am lasat pe Hazza singur in camera si m-am dus in camera ei, vazand-o intinsa pe pat cu capul in perna si plangand ca o isterica... M-am apropiat de ea si i-am pus mana pe spate reusind sa o fac sa tresare...
Rebe: Cum ai putut?
Blonda: Rebe, nu am vrut sa afli asa! Imi pare rau, esti prietena mea si nu vreau sa te ranesc!
Rebe: Imi e rau!! Tu si Harry... Credeam ca mi-l lasi mie, si cand l-am cunoscut am credut ca pot avea o sansa la el!
Blonda: Nu e vina mea, da vina pe inima mea!
Rebe: Stii ce mereu faci asa, adica mereu te comporti ciudat si de fiecare data cand imi place un baiat tu reusesti sa il iei... Asta e nedrept! S-a terminat! Nu mai am nevoie de prietenia ta! Acum pleaca te rog in camera ta!
          M-am ridicat de pe pat trista si am lasat-o singura pentru ca stiam ca daca se descarca isi va reveni! Desii eram trista din cauza micului conflict intre mine si Rebe eram si fericita din cauza relatiei mele perfecte cu Hazza! <3

^Didii^

          Niall m-a pus sa ma imbrac in asta: http://www.polyvore.com/cgi/set?id=55539310, ori vroia sa ma duca la o intalnire cu cadavrul lui Michael Jackson ori avea de gand sa ma duca la reuniunea fanilor sai... Dar am acceptat sa ma imbrac asa si impreuna cu el am plecat spre habar nu am unde!
          Dupa jumatate de ora am ajuns la o cabanuta draguta, Niall a deschis usa si m-a invitat inauntru. Apoi in mijloc se afla o masa, se pare ca acea cabanuta cum ii spuneam eu era amenajata pentru o intalnire privata... Ohh cat de sweet..
          Dupa ce am loat cina Niall a avut geniala idee de a mergem sa vedem un film... Cea ce mi-a placut foarte mult! Ne-am urcat in masina si am pornit spre cinema...
          Intreaga seara a fost extraordinara. Niall m-a condus acasa, ne-am sarutat, mi-a urat noapte buna si pot sa spun ca am fost cea mai fericita fata din lume...

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu